Bozkırın Yiğit’i Kırıkkale’deydi

Bozkırın Yiğit’i Kırıkkale’deydi
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Sektöründe Dünya Liderliğine koşan Yiğit Akü’nün Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Yiğit, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin’i ziyaret ederek, Kırşehir’in Çiçekdağ ilçesine bağlı Mahmutlu Köyü’nde yaptığı 30 milyon Euroluk yatırımı anlattı.

ORTA ANADOLUNUN EN BÜYÜK SERASI

İL gazetesi Genel Yayın Koordinatörü İbrahim Gökdemir ve Yiğit Akü Yönetim Kurulu üyesi Osman Çakır ile Çiçekdağ’a bağlı Mahmutlu köyünde ki Orta Anadolu’nun en büyük serasının yapıldığı şantiye alanına giden Hamit Yiğit, Kırıkkale’de Ramazan Çetin’in de misafiri oldu. Yatırımları hakkında bilgi veren Hamit Yiğit, “30 yıldır boş arazilere akan 76 derecelik sıcak suyu ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir proje gerçekleştirdik. 500 dönümlük arazi içerisinde 25’er dönümlük etaplar halinde seralar yapıyoruz. Şuanda ilk 25 dönümlük seranın çelik konsültasyonları tamamlanmak üzere. Projemiz tamamen bittiğinde 30 milyon Euroluk bir yatırımı bölgeye kazandırmış olacağız. Her dönüm başına 1 vasıfsız işçi olmak üzere toplamda 500 vasıfsız 120 vasıflı 620 kişinin istihdam edilmesini hedefliyoruz. Seralarımızda öncelikli olarak domates, Kaliforniya biberi ve kesme gül yetiştirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İSTİHDAMINI ARTIRIYOR…

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin, konuşmasında, Yiğit Akü’nün sektöründe gösterdiği başarıyı tarımsal alanda da göstereceğine inandığını ifade ederek, Hamit Yiğit’i memleketseverliği ve girişimciliğinden dolayı tebrik ediyorum dedi. Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayan Yiğit Akü, Mahmutlu’da sera projesinin tamamıyla faaliyete geçmesiyle çalışan sayısını 1.500’e çıkarmış olacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 1 okuyucu yorumu

  1. yukarıdaki yazıları dikkatla okudum eğer tanımasaydım imrenilecek birisin derdim hamit bey inşaat şirketim var diygururlanıyorsun hangi inşaat şirketi .orası bir koop dir ve ben o kooperatife şahsınıza çok güvenerek girdim 3 gariban kayınbiraderlerim de girdi . o kooperatifde ne kazıklar yedik sen iyi biliyorsun .şunu bil sen çok zengin oldun bu dünyada sana kimsenin gücü yetmez ama benim her seher vakti elim havalarda seni anıyorum .seni hatırlıyorum senin paran var ama inan benimde çok inandığım allahım var .bizi çok mağdur ettin

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.