Warning: apc_store() [function.apc-store]: Potential cache slam averted for key 'w3tc_key_www.ilgazetesi.com.tr_0_object_40b11b25be0b22f6b8878068eec2c40e_0' in /home/ilgazet2/public_html/wp-content/plugins/w3-total-cache/lib/W3/Cache/Apc.php on line 55
Kırıkkale’de geri dönüşüm atağı | İL GAZETESİ

Kırıkkale’de geri dönüşüm atağı

Kırıkkale’de geri dönüşüm atağı
Share on Facebook17Tweet about this on Twitter0

Yaman Plastik, Kırıkkale’de bir ilki gerçekleştiriyor. Kırıkkale’de 35 kişiye istihdam sağlayan Yaman Plastik, Kırıkkale genelinde ayda binlerce ton katı atık topladıklarını dile getirdi.

KIRIKKALE’DE BİR İLK
Eski sanayi Fatih Caddesi’nde faaliyet gösteren Yaman Plastik, kağıt, plastik, naylon ve hurda gibi atık maddelerinizi satın alıyor. Kırıkkale’de bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Yaman Plastik işletme sahiplerinden Ömer Yaman, “Topladığımız Naylon, plastik ve pet şişelerin kesimlerini yaparak çevre illere veriyoruz. Çevre illerde bulunan fabrikalar ise bu atık maddeleri kullanıyor”

YÜZLERCE HEKTAR ORMAN KESİLECEKTİ
Doğanın eritemediği maddeleri topladıklarını dile getiren Ömer Yaman, Plastik, pet şişe ve kağıt başta olmak üzere atık maddeler topluyoruz. Toplanılan hammaddeler geri dönüşüm kapsamında sanayi kuruluşlarımıza geri dönüyor. Eğer biz esnaf olarak yıllarca kağıt toplamasaydık şimdiye kadar yüzlerce hektar orman kesilecekti” ifadesini kullanıyor.

İNSANLARA İSTİHDAM
Naylon, plastik ve pet şişe toplayan kişilere istihdam sağladıklarını dile getiren Yaman, “Kırıkkale’de boşta gezen insanlar Naylon, plastik ve pet şişe toplayarak geçimini sağlıyorlar. Bizler tüm bu atık maddeleri değerinde alıyoruz. Plastiği 60 Kuruştan, Pet şişeyi 60 kuruştan ve kağıdı ise 15 kuruştan alıyoruz” dedi.

Son olarak Ömer Yaman, “Okullarda, resmi dairelerde, evlerde, dükkanlarda ve boş arazilerde biriktirdiğiniz naylon, plastik, pet şişe ve kağıtlarınızı gelip biz alalım. Servis aracımızla her zaman Kırıkkale halkımızın hizmetinizdeyiz” diye konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.