MEB Nevşehir’e engelli rehabilitasyon merkezi yapıyor

MEB Nevşehir’e engelli rehabilitasyon merkezi yapıyor
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), zihinsel engellilerin rehabilitasyonu ve eğitilebilir zihinsel engellilerin meslek sahibi yapılarak topluma kazandırılması amacıyla Nevşehir’e Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi yaptırıyor.
Ağustos ayında tamamlanarak hizmete kazandırılması planlanan Nevşehir Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi, gerek Milli Eğitim ve gerekse Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün aynı hedefe yönelik birlikte çalışma yapacağı Türkiye’nin ilk merkezi ünvanını da kazanacak. Nevşehir’in Esentepe Mahallesi Ürgüp yolu üzerinde 2 bin 400 metrekarelik bir alana yaptırılan merkezin yapımını hayırsever işadamları Rasim Uzer, Musa Ertaş ve Hakan Arıdil tarafından üstlenildi. Merkez, hizmet alanları ve işleyiş özelliği ile Türkiye’nin bu alandaki en önemli merkezi konumunda olacak.
Zihinsel engellilerin rehabilitasyonunun yanı sıra, zihinsel engellilerin barınma sorunları da bu merkez aracılığıyla çözüme kavuşturulacak. Eğitilebilir niteliklerdeki zihinsel engellilerin becerileri ölçüsünde, el sanatlarının değişik alanlarında eğitiminin ardından, oluşturulacak atölyelerde eğitim aldıkları alanlarda üretim yaparak ek bir gelir kazanma yolunu da açacak
Nevşehir Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nde gündüz 200 kişiye hizmet sunumu yapılırken, gece de hizmetlerden 45 engellinin yararlanması hedefleniyor. Zihinsel engelliler yapılacak spor salonunda salon sporlarını yapabilecekler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.