Uzmaneller Çanakkale Zaferini unutmadı

Uzmaneller Çanakkale Zaferini unutmadı
Share on Facebook1Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale Uzmaneller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çanakkale Şehitlerini anma programı düzenledi. Programda Uzmaneller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri şiir ve kompozisyonlarla Çanakkale Zaferi’ni anlattılar. Duygulu anlar yaşanan anma törenin de öğrenciler büyük ilgiyle izlendi.

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Uzmaneller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin büyük coşkuyla kutladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler çeşitli etkinliklerde bulundu. Elif Karagöz, Emine Günel, Merve Yaman, Oğuz Ucgun, Ömer Üstüner ve Mehmet Küçükdemirtaş isimli öğrencilerin kısa sürede çalışıp programda yaptıkları, Çanakkale Zaferini anlatan gösterileri büyük alkış topladı. Kurum Müdürü Mukaddes Kaybal bu türlü etkinliklerin devam edeceğini, öğrencilerin kişiliklerini geliştirmek için her türlü olumlu çalışmayı gerçekleştireceklerini söyledi.

ONLAR İÇİN BÜYÜK BAŞARI

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Elif Kaya ise öğrencilerin tarihi unutmamaları ve hatırlanması için Çanakkale Zaferini kutladıklarını söyledi. Kaya, “Öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirmek için böyle bir çalışma yaptık. Özellikle onları insan ilişkilerinde geliştirmek için şiir ve kompozisyon okuttuk. Ufakta olsa bu adımlar onlar için başarı sayılabilir. Programda bazı öğrencilerimiz normalde insan içerisine girmezken, programda kendilerini açtıklarını düşünüyorum. Bu türlü programları daha sonra farklı şekilde yaparak öğrencilerimizin daha hızlı gelişimini sağlayacağız” diye konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.