Domuz yağı şoku

Domuz yağı şoku
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale’de önce ki gün bir bakkal dükkânından Flaş markalı bir dondurma alan Alparslan Bozkır isimli bir vatandaş, dondurma poşetinin içindekiler kısmını okuyanca şoke uğradı. Bozkır, şu yazı ile karşılaştı: ‘Ürünlerimizde domuz yağı ve domuzdan elde edilen katkı maddeleri kullanılmıştır’.

SATIŞI DURDURUN

Bakkal’dan aldığı dondurmayı tükettikten sonra içindekiler kısmına bakan Alparslan Bozkır, gördüğü ifadeyi okuyunca şok oldu. Halkımızın temel dini ve ahlâkî değerlerine karşı olan domuz ürünleri sadece Bozkır’ı değil, onun yakın çevresini de şoke etti. Elindeki dondurma poşeti ile gazetemize başvuran Bozkır, yetkililerin biran önce harekete geçmesini istedi. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının izni ile üretilen ve domuz katkı maddenin üretiminin yasak olduğunu söyleyen Kırıkkale Tüketici Hakları Derneği Başkanı Av. Ümit Nuri Kocaballı, “Bunun satışı imalatı yasaklanmalı” dedi.

Muhammed Murat Özçam

Hata dizgide

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.