Büyükşehir’den dar gelirlilere giysi yardımı

Büyükşehir’den dar gelirlilere giysi yardımı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Ankara büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara destek amacıyla açılan giysi yardım merkezleri binlerce Başkentliye hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Anafartalar Caddesi ve Eryaman Aile Yaşam Merkezi’nde açtığı Giysi Yardım Merkezleri’nden binlerce Ankaralı ambalajı açılmamış ayakkabıdan çoraba, pantolondan gömlek ve kazağa kadar ihtiyacı olan giysileri seçerek, ücretsiz olarak alabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce geçen yıl hizmete açılan Giysi Yardım Merkezleri dar gelirli Başkentlileri tepeden tırnağa giydiriyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı merkezlerden dar gelirli aileler başta olmak üzere, kimsesizlere yönelik kurumlarda kalanlar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şefkat evlerine gelen ihtiyaç sahibi hasta yakınları, sığınma evlerindeki kadınlar, kimsesizlerin kaldığı barınma evindeki kişiler, şehit yakınları, engelliler, cezaevinde bulunanların yakınları bu hizmetten yararlanabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan alan taramasıyla saptanan ihtiyaç sahipleri ile kimsesizlere yönelik kamu kurumları ile Adalet Bakanlığı’na bağlı birimlerin bildirdiği ihtiyaç sahipleri, giysi yardım merkezine gelerek ihtiyaçlarını seçiyor ve hepsi yeni olan giysileri alarak merkezden ayrılıyorlar.

Bu tür belirlemelerin dışında merkezlere gelen kişiler ise gönüllülerce merkeze getirilen az yıpranmış giysilerden yararlanabiliyor. Okullarında başarılı olan öğrencilere de merkeze yardım amacıyla getirilen kitaplar ücretsiz olarak dağıtılırken, gönüllülerce getirilen oyuncaklar da merkeze gelen ailelerin çocuklarına hediye ediliyor. Ulus-Anafartalar Caddesi’nde Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (eski Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası) karşısında hizmet veren Giysi Yardım Merkezi, açıldığı 2008 yılından bu güne kadar 8 bin 082 adet ürünü 791 kişiye dağıtırken, Eryaman Aile Yaşam Merkezi içerisinde yer alan Giysi Yardım Merkezi’nde ise yine geçen yıldan bugüne kadar 51 bin 037 adet ürün 4 bin 123 kişiye verildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 3 okuyucu yorumu.

  1. eşim 55 ben 50 yaşndayız 16 yaşında lise 3de kız 23 yaşında üniversite 4cü sınıf oğlumuz var uzun zamandır çocuklarımıza giyecek alamadık kızımız 32 beden boy 1,65 oğlumuz 40 beden boy 1,85
    yardım etmeniz dilegiyle. teşşekür ederiz.

    nefize örneksoy

    kumkuyu kasabası

  2. giysi yardımı için başvuru gerekiyomu çok mağduruz

  3. Tç 26414156942 nulu murat tüysüze aittir biz belediyeten gıta yartımı alıyoruz ama giyim yartımı almıyoruz şuhan işsizim giyim yartımı istiyorum yetkililerten duyarlı olmalarını bekliyorum numaram 538 527 29 55 sagkılar

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.