İmar planı görüşüldü

İmar planı görüşüldü
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

İl Genel Meclisi, Haziran ayının ikinci toplantısını gerçekleştirdi. 2 gündemli toplantıda Meclis, bazı köylerin yerleşik alanlarının belirlenmesi hususu görüşerek imar komisyonuna havale etti.
İMAR PLANI GÖRÜŞÜLDÜ
İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarını sürdürüyor. İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Keskin İlçesi Efendi Köyü Höyük Mevkii, Müsellim Köyü Büyükçayır Mevkii, Cankurtaran Köyü Seyitkömü Mevkii, Yahşihan İlçesi Mahmutlarşarklısı Köyü Yuvalak Mevkii ve Çelebi İlçesi Karahacılı Köyü arkeolojik sit alanına ait koruma amaçlı imar planının görüşüldü. Toplantıda gündem maddesi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
KÖYLERDE UYGULANACAK
Toplantıda Merkez Dağevi Köyü, Balışeyh İlçesi Aşağıkarakısık Köyü, Battalobası Köyü, Kösedurak Köyü, Uzunlar Köyü ve Kılevli Köyü‘nün köy yerleşik alanlarının görüşülmesi hususu ise oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Bu köylerin köy yerleşik alanı köydeki en son evden itibaren 100 metre baz alınarak oluşturulacak köy yerleşik alanı dışına yapılacak olan konut tarımsal ve hayvansal yapılar için ruhsat istenecek. Köy yerleşik alanı içine yapılacak olan yapılar için ise yapı izni şartı aranacak. Bu uygulamanın tüm köylerde sırayla yapılacağı ifade edildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 1 okuyucu yorumu

  1. karahacılı köyü tarihi eski olan bir köy tabiki sit alanlarında yapılacak olan kazı çalışmarında rastlanacak tarihi bulgular günümüze ışık tutacaktır.bu konuda çalışma yapan kurum ve kuruluşlar kutluyorum.köy halkından mahmut durak

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.