Keçiörenli öğrenciler ağaç dikti

Keçiörenli öğrenciler ağaç dikti
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Sancaktepe İlköğretim Okulu, Görsel Sanatlar Öğretmeni Sultan Özateş’ in geliştirdiği “YEŞİL BAYRAK” projesi kapsamında “Ağaç Dikelim” kampanyası düzenlendi.

Bahar Şenliği ile birleştirilen ve Atatürk Orman Çiftliği’nde yapılan Ağaç Dikme törenine Vali Yardımcıları Ufuk Seçilmiş, Ahmet Kurt, Keçiören Kaymakamı Mustafa Güler, Orman Genel Müdür Vekili İsmail Belen, Çevre İl Müdürü Haluk Özder, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yurtoğlu, Çevre İl Müdürlüğü Mühendisi Ömer Aygül, Okul Müdürü Ercan Çavuşli, ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Tören Okul Müdürü Ercan Çavuşli’nin açış konuşmasıyla başladı. Törende konuşan protokol üyeleri; ağaçlandırma çalışmalarının ülkemiz için ne denli önemli olduğunu vurgulayarak bu çerçevede atılan her adımın çok önemli ve takdire şayan olduğunu belirttiler.

Ayrıca çocukların ağaç dikmenin önemini bizzat katıldıkları bu etkinlikle kavramalarının kalıcı bir öğretim olduğunun altını çizdiler. Daha sonra tüm okul öğrenci ve öğretmenleri protokol üyeleri ile birlikte ağaç dikti. Atatürk Orman Çiftliği’nde, Sancaktepe İlköğretim Okulu’na tahsis edilen alan toplam 3000 ağaçla canlandırıldı.

OKULUNLA GURUR DUY HABERİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 228 okuyucu yorumu.

 1. Okullarımızda idareci,öğretmen ve öğrencilerin çevreye gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı kimlere teşekkür etmek lazım bilemiyorum. Sancaktepe ilköğretim okulu ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü kutluyorum

 2. Okulunuzda başlatılan bu projeyi ve öğretmeninizi kutluyorum Bu proje ile okulların göstermelik ağaç dikme programlarına son verilip her yıl okulların ağaçlarını Atatürk ormanlarına dikilmesi ve öğrencilerle uygulanması çok önemli. Bir keçiörenli olarak böyle projelerin ilçemizden çıkması beni çok mutlu etti.

 3. gerçekten kutluyorum ve gurur duyuyorum

 4. Toprağı da insanı da doyuracak düşünülürse ağaçtır
  Ağaçtan yoksun kalan insan yakın gelecekte mutlaka açtır
  ( Ömer Faruk ÖZATEŞ )

  Adaşıma saygımla… ( Em.Öğrt.Ö.F.ÖZATEŞ )

 5. Sultan öğretmeni kutluyorum

 6. okulumuzun türkiyeye ün salmasını istirum…
  böyle bir projeyi başlattığı için SULTAN ÖZATEŞ öğretmenime teşekkür ediyorum……

 7. sultan ögretmenimizi kutluyorum

 8. günümüzdeki küresel ısınma nedeniyle dünyamız doğasının bozulmasına neden vermektedir doğal dengenin bozulmaması için yapılması gerekenlerden biriside ağaç dikmektir.

 9. Bu agaç dikme törenlerinibaşka okullardada dileriz

 10. OKULUMUZUN BÖYLE ANLAMLI VE GÜZEL BİR PROJEYE KATKIDA BULUNDUĞU İÇİN ÇOOOOOOK TEŞEKKÜR EDERİM

 11. Okulumuzun Daha Büyük Olmasini İstiyorum.Sultan Özateşin Öğrencileri Teşekkür Ederiz.

 12. okulumuzun böyle bir proje içerisinde olduğu için çok mutluyum
  emeği geçen herkese teşekkür ederim

 13. bu proje katkısı olan herkese çoook teşekkürler:)

 14. “çocukların ağaç dikmenin önemini bizzat katıldıkları bu etkinlikle kavramalarının kalıcı bir öğretim olduğunun altını çizdiler” demis protokol uyelerimiz… Her okula bir Sultan Ozates gerekli sanirim bazi seyleri anlyabilmemiz icin. Umarim tum okullarimiza ornek olur bu calismaniz. Barasilarinizin devamini diliyorum ve cok kutluyorum.

 15. Annemin bu projesinden dolayı çok mutluyum. Başarılı bir öğretmenin çocuğu olmaktan mutluyum. Annemin bu çalışmasının tüm öğretmenlere örnek olmasını istiyorum. bizim okulumuzda da böyle etkinliklerin olmasını isterim.

 16. Ankarada yaklaşık 850 bin öğrenci,50 bin öğretmen bulunmaktadır.DOĞA İLE KALKINMA ŞENLİĞİ Projemle bu etkinliği öğrencilerimizle gerçekleştirdik.Küresel Isınmanın oluşturduğu olumsuzluklardan ülkemizi korumak için tüm Ankaralılar ve milletçe el ele vermemiz gerekmektedir. Diktiğimiz ağaçların takibini yapmaktayız. Etkili öğrenmede uygulamalı yöntemin öğrencilere yararlı olduğunu her etkinliğimde yaşamaktan ve tüm öğrencilerimi karşılıksız sevmekten, ülkem için her zaman korumaktan vazgeçmeyeceğim.Başarılılarımı öğrencilerime borçluyum. Etkinliğimiz bu yılda devam edecek ve genişleyecektir. Gelin sizlerde bu güzel ülkenin geleceği için bir fidan dikin.

 17. Ağaç dikme törenleri her yıl tüm okullarda yapılmakta ve dikilen ağaçlara sahip çıkılmamaktadır. Gerçekleştirdiğimiz bu proje ile ağaçların çevre il müdürlüğü işbirliği ile Atatürk Orman Çiftliğine dikilmesi ağaçların uzmanlar tarafından takip edilmesi, korunması verilen emeklerin boşa gitmemesini sağlayacaktır. Ankaradaki okullar bölgeler bazında birleşerek, Çevre İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde olarak her öğrenci ve velisi adına yılda bir ağaç dikilirse, her yıl bu sayı artacaktır. Geleceğimizi güzelleştirmek için sizde bir fidan dikmek için adım atın ve bu siteye attığınız adımı paylaşmak için başvurmayı unutmayın.Yok olmakta olan doğal kaynaklarımıza sahip olmak için el ele vermeliyiz. İl gazetesine bu projeye sahip çıkıp destek verdiği için öğrencilerimle beraber teşekkür ediyoruz.

 18. Ağaç dikmek her vatandaşın asli görevidir. Bu ülkenin kaynaklarını tüketirken bizlere düşen vebalin hesabını ödemek bir fidan dikmekle, duyarlı olmakla, güzellikleri korumakla mümkündür. Dikkat etmemiz gereken diktiğiniz ağacın yaşaması için dikilen toprağın özelliğini, o toprağın ağacın türüne uygunluğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Gösteriş için ağaç dikmeyin. Apartman bahçesi, okul bahçesi, parklarımızı yeşillendirmek,temiz oksijen için projemize desteklerinizi bekliyoruz. Her ağaç bir insan gibidir. Yetişmesi zaman alır. Ağaçları keserken bir insanı öldürdüğünüzü unutmayın. Yaşatmak hepimizin elinde. Yeşil bir Türkiye için bu tür etkinliklerle bir araya gelmeliyiz.

 19. Annem her zaman mesleğini ve öğrencilerini bizden çok seviyor. Ben annemin öğrencilerini çok kıskanıyorum. Annem öğrencileri ile bu etkinliği yapacağı gün ben okuluma gitmedim. Annemin öğrencileri ile o gün 5 ağaç diktim. Apartmanımızın bahçesine iki tane çam ağacı diktik. Abimle benim ismimi koyduk. Eve her geldiğimizde ağaçlarımıza bakıyoruz. Etrafına taşlar dizip, çıtalarla koruma altına aldık. Babamla annemin öğrencilerinin diktiği ağaçlara halamlara giderken kontrol ediyoruz. Orada benimde 5 ağacım var. Annem kıyamete kadar diktiğim ağacın yaprakları kadar sevabım olacağını söylüyor. Seni çok seviyorum anne. Ama seni öğrencilerinden çok kıskanıyoru.

 20. bence bu ağaç dikme şöleni çoook güzeldi

 21. Böyle anlamlı bir proje başlatan sevgili arkadaşımı ve emeği geçen herkesi kutluyorum.Bu projenin tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum.Güzel ve yeşil bir dünya için hep birlikte tohumları ağaca dönüştürelim.

 22. Canım benim senden de böyle bir yeşil güzellik beklenirdi.Doğaya ve insanlığa anlamlı katkılarından dolayı seni bütün kalbimle kutluyorum.Sevgiler..

 23. Sultan öğretmenimi tanımak fırsatını buldum.Gerçekten başlattığı projesi gibi
  kendisi de enerji dolu.Ne güzel herkesin dikili bir ağacı olmuş.Doğayı korumayı herkes bilmeli.Hiç bir şey sonsuz değil.Doğa bizlere, çocuklarımıza geçmişin mirası değil geleceğin emaneti.Gençlere bu bilinci aşılamak görevimiz. Sultan öğretmenimin projesini alkışlıyorum.Enerjin daim olsun.Emeğine,yüreğine sağlık.Emeği geçen herkese ve Sultan öğretmenime teşekkür ediyorum.

 24. Müthiş bir proje olmuş gerçekten. Hayata geçirilmesinde, başta Sultan ÖZATEŞ olmak üzere, emeği geçen herkesi tebrik ediyor, geleceğimiz için yararlı projelerin devamını diliyorum.

 25. ÖNCELİKLE HOCAM BU GÜZEL ETKİNLİKLERİ YAPTIĞINIZ İÇİN CANI YÜREKTEN VE GÖNÜLDEN KUTLUYORUM VE SİZLE BİRLİK TÜM EMEĞİ GECEN SAYGI DEĞER BÜYÜKLERİMİZEDE SAYGI VE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ İNŞAALLAH BÖYLE GÜZEL ETKİNLİKLERE DAHA NİCELERİNE DAİM EYLESİN SAYGI VE SEVGİLERİMLE OZAN GÖKHAN

 26. Projelerinizi tebrik ediyor, mesleki heyecanınızı bu tür etkinliklere yansıttığınız için teşekkürler. Meslektaşım olarak etkinliklerin yaşatılarak yapılması, toplum hizmetlerini ülkemizi yükseklere taşıyacağınızı bu çalışmalarla ispatladığınız için her zaman yanınızdayız,.

 27. Mesleğe yeni başlamanın heyecanı ile bu tür etkinlikleri gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilerle birlikte olmanın mutluluğunu bu sitede görmekten mutluyum. Ücretli öğretmen olup kadroya geçtiğimde bana örnek olan bu etkinliğe öğrencilerimle desteklemek için söz veriyorum. Yeşil bir Türkiye için bende varım.

 28. Her gün bu projeye destek veren görüşleri okumaktan büyük keyif alıyorum. Gerçekleştirdiğim projeye görüş ve sözlerinizle destek vermeniz yalnız olmadığımı, yapılanlara sahip çıkıldığını kanıtlıyor. Bu projenin devamı olarak bu yıl öğrencilerimle çevre gönüllüleri olarak, yeşil bir çevre için velilerimiziz katılımlarıyla da aktiviteler gerçekleştireceğiz. İçinde bulunduğumuz dünyanın kaynaklarını korumak, küresek ısınmaya karşı bir adım atmak bizleri mutlu ediyor. En güzel ibadet ülkemizin devamı ve geleceğe taşınan eserlerdir. Görüşlerini yazan arkadaşlara öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.

 29. Ağacın az olduğu yerlerde yaşam her açıdan zordur. Düşünsenize , günümüzde başımızı çevirdiğiniz heryerde karşımıza yüksek binalar çıkıyor. Adeta nefes almak zorlaşıyor.
  Küçük de olsun bir ağaç altı bulmak veya ağaçlık bir yerde bir çay içmek hatta yapay bahçesi olan bir kafeteryada bile birşeyler yemek – içmek bize ne kadar keyif veriyor.
  Şİmdi dikilen bu fidanlar ileride bize bu keyfi yaşatacak.
  Sultan Öğretmenim ,
  Herkesin hayali olan yeşil bir Türkiye’ye kavuşmak yolunda yaptığınız kıymetli çalışmalarınız için sizi yürekten kutluyor , bol keyifli zamanlar yaşamanızı yürekten diliyorum.

 30. sultan hocamı kutlarım ve onun tümöğrencilerinide kutlarım.

 31. emegi gecen tüm ögretmenimize teşekkür ederim

 32. küresel ısınmanın azalması için 3000 ağaç diktiren sultan özateş öğretmenimizi çooooooook seviyoruz ona teşekkür ediyoruz…

 33. Bizi egiten ve ögreten ögretmenlerimize teşekkür ediyorum ve ayriyeten sizi çok seviyorum

 34. Dünyadaki her ögretmenlerimize bizi yanlıştan dogruya yönelttikleri için çok teşekkür ederim

 35. yapmış olduğunuz bu çalışma ile ilgili sizleri cani gönülden tebrik ederim ve devamının gelmesini , temenni ederim.. çalışmalarınız için yürekten kutluyorum sizler böyle bu yola başkoyduğunuz müddetçe dünyamız hiçbir zmn çöl olmayacak cani gönülden teşekkür ederim … :d

 36. YEŞİL SEVGİ
  Türkiye büyük bir bahçe, ağaçlar onun bereketi,
  Yeşil olmalı Türk Milletinin ülküsü,
  Geleceği sevdirmenin en büyük büyüsü,
  Diktiğimiz ağaçlardır! Anavatanımızın süsü.
  Yeşillerle mutludur çocuklar.
  Ağaç sevgisiyle kanat çırpar kuşlar.
  Yeşil sevgisiyle bezenir topraklar.
  Gelecektir, umuttur dikilen ağaçlar.
  SULTAN ÖZATEŞ

 37. Öğretmenlik mesleğimi icra ederken izcilik etkinlikleri ile öğrencilerimle yeşil bir doğanın içerisinde temiz bir oksijen almak, ormanların oluşmasında emeği geçen atalarımıza, üzerinde yaşadığımız bu topraklarda ki mutluluğumuzu sizin gibi kararlı doğa dostlarına borçluyuz. Milli servetimiz olan temiz hava ve ağaçlarımızı korumalıyız. Ovalarımız, tarihi zenginliğimiz, denizlerimiz, eşsiz cennet köşesi olan vatanımızı görmek için dünyanın dört köşesinden görmeye başka milletler geliyor. Bizler ülkemizin kıymetini yüksek tutmalı, güzellikleri başaran bu öğetmen arkadaşım ve öğrencilerine bizlerde katılmalıyız. Başarılar diliyorum.

 38. ATATÜRK’TE AĞAÇ SEVGİSİ
  Atatürk, tabiat aşığı idi. Vatanın ağaçsız boşluğundan ıstırap duyardı.
  Ankara daki Orman Çiftliğini boz topraktan ormanlık haline soktu. Ağaçların dikilişini, büyümelerini adım adım izledi. Akköprü tarafından çifliğe giden yolun etrafından çiftliğe giden yolun etrafında, boş topraklar yemişlik oldu. Bir gün bu yemişlikten geçerken birden bire şoförüne:
  – Dur! dedi.
  Arabasından inerken orada bulunanlara:
  – Bunlar da güzel, ama ben yapraklarının ve dallarının, her yıl, ne kadar büyüdüğünü gördüğüm ağaçlarımı seviyorum, derdi.
  Vatanı yeşil ve bayındır görmek için çok çalıştı.
  Bu projenin Atatürk Orman Çiftliğinde gerçekleşmesi çok anlamlı ve isabetli olduğuna inanıyorum. Her okulu bir ormanı olması için bir şenlik çerçeveside uzmanların işbirliği ile “YEŞİL BAYRAK” PROJENİZİ destekliyoruz, yaygınlaştırılmasını istiyoruz.

 39. Atatürk Çankaya’da ki bahçesini yapan müdürü, şu anısını anlatmıştı:Bahçeyi dolaşıyorduk..Çok ihtiyar ve geniş bir ağaç Atatürk’ün geçeceği yolu kapatıyordu.
  Ağacın bir yanı havuz, bir yanı dik bir yokuştu. Atatürk, ağaca yaslanarak güçlükle karşı tarafa geçti. Atıldım:
  – Emrederseniz hemen keseyim, efendim! dedim.
  Yüzüme baktı:
  – Sen hayatında böyle bir ağaç yetiştirdin mi ki, keseceksin! dedi.
  Başardığınız bu proje ve sizleri destekleyen büyüklerimize, bir öğretmenin ve öğrencilerinin projesinin bu sitede yer almasını ve yorumlarımızın iletilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 40. Büyük önder Atatürk ” Ağaç, çiçek ve yeşillik uygarlık demektir.” sözleriyle uygarlaşmanın en önemli ölçüsü olarak ağacı göstermiştir.
  Ağaç sevgisini ve bilincini arttırmak amacıyla gerçekleştiren meslektaşımızı ve öğrencilerini kutluyorum. Her yıl çıkan orman yangınlarıyla gittikçe daralan yeşil alanlarımıza okullarımız, öğrencilerimiz, sivil toplum kuruluşları, gönüllü doğa dostları birleşip, belirli program çerçevesinde bu çalışma devam ettirilmelidir.
  Yeşile hasret kalmamak için projenizi her yönüyle destekliyor, başarılarınızın davamını diliyorum.

 41. ORMAN
  Güzel bir ülkede olmak için,
  Ağaç, çiçek, kelebek, gökkuşağı seçin.
  Zengin ve güzel olmak için,
  Bereketli başaklar, ekinler biçin.
  Yeşil ağaç yerine kurumuş dalları kesin.
  Ağaç gölgesinde serinlesin bebeğin.
  Ormanlarla güzeldir geleceğin.
  Büyüyecek diktiğin ağaçla sevgin.
  Sultan özateş

 42. YEŞİL BAYRAK projenizi tam olarak açıklamasını Sultan Özateş’ten rica ediyorum. Temiz hava ve sağlık için önemli olan bu projenin bilgilerini edinmek ve öğrencilerimizi bigilendirmek, haberdar etmek istiyoruz. Teşekkür ediyorum.

 43. Ülkemizde ağaçlık ve ormanlık alanlar olması gerekenden daha az. Vatanımızın geçmişinde topraklarımızın dörtte üçü ormanlık alan iken, günümüzde bu oran dörtte bire düştü. Ağaçlandırma çalışmalarına bu tür projelerle destekleyebiliriz. İlköğretim öğrencilerinin doğa ile yakınlaşmaları, doğa güzelliğinin kaybolmasına, sel felaketlerini önlemede ağaçların yararlarını çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretmeliyiz. İlköğretim öğrencileri ile ormanlara gezi düzenleyip doğal güzellikleri yakından görmelerini sağlayıp, ağaç sevgisini olşturan etkinlikler düzenlenmelidir. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 44. Çevremizdeki uygun alanlara ağaç dikmeli, ağaçlandırmaya tüm vatandaşlarımız önem vermeli. Böylece betonlaşan ülkemizin çocukları doğayı tanıyıp, doğayla iç içe olmalarına, doğayı sevmelerine katkıda bulunan öğretmenimiz Sultan Özateş’e teşekkür ediyoruz.

 45. Ağaçları, ormanları, doğayı korumak, geliştirmek ve düzenlemek yrdumuz için önemlidir. Ekonomik olarak yükselmemiz, rahat yaşamak için küçük yaşlardaki öğrencilerimize ağaçları korumanın hepimizin görevi olduğu seminerlerle anlatılmalıdır. Bu amaçla 21-26 Mart arası AĞAÇLANDIRMA ŞENLİĞİ sizin projenizle birleştirilip, bütün okullar katılabilir. Türkiye Ağaçlandırma Günü olmalı. Sizleri ve öğrencilerinizi tebrik ediyorum.

 46. Projenizin tanıtımı ve amacına uygun bir yer olan Atatürk Orman Çiftliğinin seçilmesi öğrenciler açısında için kalıcılık sağladığına inanıyor, Türkiye’yi çölleşmekten koruyucu çalışmaların bilincinin öğrencilere verilmesi gelecek açısından önemlidir. Bu çalışmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

 47. ORMANSIZ BİR YURT, VATAN DEĞİLDİR.
  AĞAÇ, ÇİÇEK VE YEŞİLLİK; UYGARLIK DEMEKTİR. ( M.KEMAL ATATÜRK)
  AĞAÇ, GEÇMİŞİ GELECEĞE BAĞLAR. SİZE SABRI ÖĞRETİR.BERABER YAŞAMANIN, FAYDALI OLMANIN ZEVKİNİ VERİR. ( MERCEL PREVAST)
  ORMANLARIMDAN BİR DAL KESENİN BAŞINI KESERİM.( FATİH SULTAN MEHMET)
  ORMAN BİZE TABİATIN EN GÜZEL ARMAĞANIDIR.
  BEŞİKTEN MEZARA KADAR AĞACA MUHTACIZ.
  ORMANLAR MİLLİ SERVETTİR.
  YAŞ KESEN BAŞ KESER.

 48. SAKIN KESME
  Ey hemşeri! Sakın kesme, yaş ağaca balta vuran el onmaz;
  Bu, kütükler!Nice yıldır, hiçbirine kervan gelmez kuş konmaz;
  Bunları kesen baltanla bu çürümüş ağaçları yere ser;
  Bak, sizin köy yemyeşil koruluğun gölgesinde ne güzel!
  Gönülleri açmadadır, yaprakların arasında esen yel;
  Yazık, günah olmaz mı ki çıplak kalsın, bu zümrüt yurt, bu şirin yer?
  Mehmet Emin Yurdakul’un şiirini çok seviyor, bu etkinliği gerçekleştiren öğretmenimiz ve öğrencilerine armağan ediyorum.

 49. Projenizin tüm okullara aygınlaştırılmasını istiyorum. Geleceğimiz için aşarılı çalışmaların devam ettirilmesi gereklidir. Üst düzeyde ağaç çalışmaları yapan Ankara Çevre İl Müdürlüğü ve Orman genel müdürlüğünün kıymetli katkılarınıda unutmamalıyız.
  Öğretmenimize sevgiler.

 50. SN HOCAM SİZLERİN VE TÜM ETKİNLİKLERİNİZİN BU KADAR YARARLI OLMASI GERÇEKTEN ONUR VERİCİ. DAHA ÖNCEKİ BAŞARILARINIZIDA TAKTİR EDİYOR YENİ BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.SAYGILAR…

 51. İSTERDİMKİ SADECE ANKARADA DEİL TÜM DÜNYADA BÖYLE ETKİNLİKLERİN OLMASI. YEŞİLİNDE BİR DOĞA İÇİN SİZİN PROJENİZE TÜM OKULLARINDA KATILMASI BU GÜZEL MEVSİMDE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARININ YAYILMASI NE KADAR VERİMLİ OLUR. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. SAYGILARIMLA SN SULTAN HANIM.

 52. DEĞERLİ HOCAM,HAYATI DOĞASIZ DÜŞÜNEMİYORUM VE 1 AĞAÇ DİKMENİN GELECEK NESİLLERE NELER BIRAKILDIĞINI ANLATMAYA GEREK YOK.
  BU BAĞLAMDA NE KADAR DEĞERLİ BİR PROJEYE ÖNAYAK OLDUĞUNUZU VE DEVAMININ GETİRİLMESİNİN GEREKLİLİĞİNİ VURGULAMAK İSTERİM.SİZLERİNDE VESİLESİYLE TÜM KARDEŞ OKULLARINDA BU PROJEYE KATILMALARINI İSTER SAYĞILARIMI SUNARIM.
  BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.

 53. Sayın Şerafettin Önay; projemizin içeriğini merak etmeniz beni mutlu etti. Ben bu projeyi tüm okul genelinde öğrencilere olumlu davranışlar kazandırmaya yönelik uygulamalar çerçevesinde DOĞA İLE ” ULUSAL KALKINMA ŞENLİĞİ” Projesi ismi ile gerçekleştirdim. Amacım milli ekonomiye katkı sağlayan doğanın yetiştirdiğimiz gençler tarafından korunması, vatan kavramını benimsemeleri, bilinçlendirici ve uygulamalı olarak doğa ve ağaç sevgisinin yaygınlaştırılması. Projemiz Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından en iyi örnek proje seçilerek EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER dergisinde, İl Milli Eitim Müdürlüğünün 2009 Mayıs sayısında ayrıntılı yayınlandı. Keçiören İlçe basın-yayından sorumlu Neriman öğretmenim bu haberi İl gazetesinde yayınlanması için iletişim kurdu. 15 mayıs 2009 da etkinliğimiz gerçekleşti. 1 Ekim 2009 da Şeyma Güler adlı öğrencimin bu habere yorum iletildiğini haber vermesi ile benim için mutlu günler başladı. Haberimin bir sitede yayınlanması, her gün yapılan yorumların beni nasıl mutlu ettiğini anlatamam. Bana verilen en büyük ödül bu olsa gerek. Şiirlerime şiirle cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 54. Bu iletileri okuyarak değerlendiren ve kıymetli zamanını bizlere ayıran siz değerli EDİTÖR: sizi tanımamak, görmemek bana karşımda gizli bir psikoloğun olduğunu hissettiriyor. Sanki ben yazarken huzur yayan bir güç karşımda ve sesimi, istediğimi destekleyenlerle yorumlarda buluşturan bir terapi. Tedavi ise çok başarılı. Her gün bir iletide olsa bana mutluluk ilacı gibi öyle zamanda geldi ki, beni bir uçurumun kenarından kurtardınız. Mesleğimde bir bunalım dönemine kısa bir süre önce girip, aktivitelerime ara verme aşamasındayken beni tekrer canlandırdınız.Yaptığım işe sahip çıkan düşüncelerde buluşmak beni hayata tekrar bağladı. Etkinliklerimizin fotoğraflarını da paylaşmamız mümkünmü? Bununla ilgili cevabınızı bekliyorum.

 55. Sultan öğretmenim sizleri İl zümre başkanı oarak tanımak fırsatı buldum. Aktif çalışmalarınız bizlere örnek olmaktadır. Haberinizi okudum. İleti göndermek memnuyeti ile öğrencilerinizin çok şanslı olduğunu düşünüyor, doğa sevgisinin yaygınlaştırıldığını hissediyorum. Başarılarınızın takipçisiyiz.Meslektaşımız olarak gurur duyuyor, öğretmenlerin projelerinin böyle değerlendirilmesi, kitlelere duyurulması bizler için çok önemli.

 56. GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR, GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR.
  Seninle aynı lisede okumak, ileriye taşıdığın enerjini her alanda ispatlığını görmek, her zaman güzellikleri yayman seni sevenleri gittikçe çoğaltıyor.Güzel düşündüğünü öğrencilerinede yansıtıyorsun. Seni çoooooooooook seviyorum.

 57. sultan özateş ögretmenimizi ve diger ögretmenleri çoook seviyyyyooooooooorruum

 58. sultan hocamıza böyle bir aktive yaptığı için teşekkür ediyorum sancaktepe i.ö.o dan daha çok aktiveler bekliyoruz

 59. Gelen yorumları bende her gün takip etmekteyim. Türkiye genlinde ukaşması gereken mesajların tüm öğrencilere duyurulması gerektiğini düşünüyorum.Ülkemiz çöl olmasın.

 60. ağaç dikmek çok güzel birşey biz diktik diğer okul müdürlerine tavsiye edrim sizde dikin öğren cileriniz çok sevinecek

 61. Sancaktepe İlköğretim okulu öğrencisi olup, öğretmenimiz bizim sınıf öğretmenimiz olup, okulumuzun her zaman toplum hizmetlerine yönlendiren öğrenciler olarak hareket ermektedir. Onu çok seviyoruz.

 62. ben çok değerli sultan özateş öğretmenime çok teşekkür ederim.sevgili hocam başarılarınızın devamını dilerim

 63. yapmış olduğunuz çalışmaya tebrik eder ve çalışmalarınızın istediğiniz gibi ilerlemesini umarum… çok hayırlı bir iş yapmışsınız cani gönülden tebrik ederim

 64. çok güzelbir şey.SULTAN ögremenimi seviyorum

 65. Ağaç güzeldir

  Ağaç güzeldir sevgi kadar
  Cıvıl cıvıl rengârenk açar
  Burcu burcu o kadar güzel kokar
  Ağaç güzeldir ağaç ekelim

  Bir çocuk gibi yetiştir onları
  Çok darlıktan kurtarır insanları
  Uzak tut sen ondan hayvanları
  Ağaç güzeldir ağaç ekelim

  Dik kardeşim sende bir ağaç
  Allahım yazar bire bin sevap
  Sen bu iyiliği her sene yap
  Ağaç güzeldir ağaç ekelim

  Bahçemizin neşesidir ağaç
  Sen bu güzelliğe kucak aç
  Kötülükten fenalıktan uzak kaç
  Ağaç güzeldir ağaç ekelim

  Ağaç güzeldir ağaç ekelim
  Kampanyaya sende katıl hemşerim
  Çınar.çam.meşe fark etmez
  Ağaç güzeldir ağaç ekelim

 66. Kuru Bir Çınar Ağacı
  Yeni dostluğum,
  Bir çınar ağacıylaydı.
  Zamansız kurutmuştu kendini.
  Belli öfkeliydi, küskündü
  Önündeki ve ardındaki yaşama.
  Yüreğimin kırıklığı,
  Bedenime vurmuştu inceden.
  Hafifçe titremeyle:
  “Ayrıldık” dedim.
  Göz pınarlarıma direnerek.
  Koca çınar sarsıldı.
  Ne kadar gizlemek istese de;
  Kuru dalları ele verdi kendisini.
  Gövdesinin sol tarafındaki,
  Kan sızıntısını eliyle saklayarak,
  “Boş ver “ diyebildi.
  Kısa suskunluğunun ardından:
  Kimin…

 67. değerli öğretmenim sultan özateşe sevgilerimi iletiyorum

 68. Kucak açarsın herkese
  Bu dost, şu düşman demeden
  İyilik yaparsın herkese
  Bir karşılık beklemeden.

  Güzel yurdumun süsüsün
  Bulutlara dal uzatan
  Kuru, yeşil örtüsüsün
  Gölge veren, dal uzatan,

  Ne kadar çok çeşidin var
  Elma, armut, meşe, kavak
  Tatsız geçer sensiz bahar
  Sensiz toprak olur kurak.

 69. Bu siteyi her gün bende takip etmeye başladım. Şiirler o kadar güzelki bende şiir yazıp göndereceğim. etkinliği şiirlerle desteklemek bile bu projenin önemini gösteriyor. Bu yıl bütün ülkede ağaç dikme şenliği yapılmalı. Davullar zurnalar bereket için çalmalı, doğa düğünleri yapılmalı.

 70. sevgili sultan özateş size teşekkür ederim

 71. Kaç yaşına geldiyseniz bir düşünün! Acaba benimde bir dikili bir ağacım var mı? Ağaç dikmek o kadarda zor olmasa gerek. Gelin bu yıl hepimizin bir ağacı olsun!….

 72. sulatan özateş ögretmenimizi çok teşekkür ediyorum

 73. geçen yıl bu projenin devamı için bu yılda çevre temizliği projesi gerçekleştireceğiz. Tüm çevre gönüllüleri ile orman haftası kapsamında yükseltepe civarını temizleyip, çöpleri toplayıp, bahara temiz bir şekilde adım atacağız. Gönmüllüleri bekliyoruz.

 74. ATATÜRK BİR SÖZÜNDE ŞÖYLE DEMİŞTİR:
  {TABİATA SAYGI AKLIN VİCDANIDIR}.NE KADAR ANLAMLI BİR SÖZ.

 75. Bir velim bana şu cümleyi kullandı: – ” Hocam bu kadar paralamayın kendinizi. Her şey boş. Sadece sizin yapmanızla olmaz.” Evet sadece benim mücadelemle bir şey değişmeyeceğini düşünenlere sesleniyorum. Ben demek yüzlerce kişi demek. Ben yetiştirdiğim öğrencilerimi, onların çocuklarını ve torunlarını ve geleceği düşündükçe, çok şeyi başardığımı düşünüyorum. Gelin sizde bir insanı kurtarmak, onun peşinden gelenleri düşünerek hareket edenleri hesaba katarak hayatınızı şekillendirin. Ben her gün yatağa yatmadan önce her yaptığım etkinliğin insanlığa yararını düşünerek uykuya dalıyorum. Türkiyeyi çok seviyorum.

 76. Tabiatın ahı vardır. Hani insan birine köülük yaptığında mutlaka karşılığını kötülük olarak görür. İşte tabiata yapılan kötülüğün karşılığında heyelen, deprem, sel, çığ ve diğer felaketler. Bir ağaç dikmek, tabiata bir teşekkürdür. Başınıza bir kaza gelse, hemen sadaka çıkarırsınız.Doğaya bir iyilik, teşekkür etmek zor olmasa gerek. Hepimizin ihmal ettiği ağaçlandırma çalışmaları için hareket etmek için el ele vermeliyiz.

 77. Görsel Sanatlar Öğretmenleri her zaman duyarlı ve sanatçıdırlar. Bu özelliği taşıyan Sultan öğretmenim her işte duyarrlılığını ispatlamış bir eğitimci. Kendisinin başarısı eminim onu en yükseklere taşıyacaktır. Tebrikler.

 78. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ağaçları çok severdi. Etkinliğinize şu şiirle cevap vermek istiyorum.
  YURT VE ATATÜRK
  Bu denizler, bu dağlar,
  Bu ormanlar, bu bağlar,Gümüş sular çağlayan,
  Bu güzel,eşsiz vatan,
  Senindir yavrum senin.
  Sen beşikte annenin,
  Ninnisiyle uyurken,
  Her yurttan üstün ülken,
  Hep düşmanlarla doldun.
  Her taraf zindan oldu.
  Düşman ezerken bizi,
  Atatürk ve Türk milleti öne geçti,
  Sönmez bir güneş doğdu.
  Karanlığı boğdu.
  Siz değerli öğretmenler olduğu sürece karanlıklara boğulmayacağız.Işık sizlerin etkinliklerinizle dahada parlayacak

 79. Sizi il zmre başkanı larak tanımak ve pozitif enerjinizle meslektaşlarınızı etrafınıza kilitlemeniz beni çok etkiledi. İyi bir öğretmen olduğunuz tavır ve diksiyonunuzdan anlaşılıyor. Araştırmacı yönünüz ile isminizi sık duyacağımızdan eminim. Mesleğim gereği yüzlerce öğretmenle karşılaştım. Fakat siz ilk görüşte iyi iz bırakanlardansınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 80. Ortareceli okullarda okuyan öğrencilerinde bu tür etkinlikler yapmasını istiyorum. Apartman hayatından biraz olsun doğaya yönelmek bu tür etkinliklerle bazı şeylerin önemini kavrarız. Bahar geliyor. Piknik için kendimizi heyecanla attığımız yeşilliklere zrar vermeyin, etrafı kirletmeyin, ataş yakarken dikkatli olun.

 81. Bir ağaç dikmek, o ağacın dalları, yaprakları sayısınca sevap yazılacağını, gölgesi kadar günahlarınızın silineceğini unutmayın.

 82. Marbacılık mesleği ile uğraşıyorum. Kağıdın insanın hayatındaki önemi çok iyi biliyorum. Fakat kağıtları israf eden yine insanlar. Her harcadığının bir defter için bir ağacın kesildiğini biliyormusunuz. Her öğrenci kullandığı defter için kaç ağaç kesildiğini düşünecek olursa, öğrenimi boyunca kaç ağaç borcu olduğunu hesap edemez. Ağaç dikme işi zorunlu olmalı, okullara yeni kayıt olan her öğrenci için bir ağaç hesabı olup, ağacı o hesaba yatırılan ücretle dikilmelidir.

 83. Sevgili öğrencilerim. Biliyorum artık bu siteyi benim gibi sizlerde takip ediyorsunuz. Hani bana hep bir soruyu sürekli soruyorsunuz.
  “- Öğretmenim! bizi nasıl anlıyorsunuz. Bizim dilimizi ve duygularımızı konuşuyorsunuz. Niye bizi diğer öğretmenler anlamıyor.”
  Canım öğrencilerim. Sizleri tüm öğretmen arkadaşlarım anlıyor. Benim farkım sizin yaşantınızla aynıydı. Ben fakir ve yokluklar içinde büyüyüp, gayretimle hayatımı değiştirmeyi başaranlardanım. 2. sınıftaydım. Abim ayakkabı boyacılığı yaptığı için sınıfta kalmıştı. Onunla aynı sınıftaydık. Sinirli bir okul müdürümüz vardı. Sınıfımız alt katta, içeriye kömür deposuna açılan bir yer vardı. Oradan bazen sınıfa fare gelirdi. Bir gün öğretmenimiz okula gelmedi. Müdür sınıfımıza girdi. Matematik dersinde defterime resim çizdiğim için beni kömür deposuna attı. Abim beni savununca onuda benim yanıma attı. Ben karanlıktan korkunca abim beni sırtına aldı. Aradan bir kaç dakika geçince müdür kapıyı açtı. Beni abimin sırtında görünce;- Niye sırtına kardeşini aldın. Abim; – Kardeşim fareden korkar. Yere basmasın diye onu sırtıma aldım. Müdür abime bir tokat attı. Abimi çıkardı. Bana, – orada yalnız kalda aklın başına gelsin. diyerek koca demir kapıyı kapattı. Karanlık bir yer, sınıftan çıt ses gelmiyordu. 2 ders geçti. Son ders beni çıkardı. Çok ağladığımı hatırlıyorum. Yolda abim anneme söyleme diye beni uyardı. Müdürden çok korkuyorduk. Gene bizi oraya kilitlerdi. Hala karanlıktan çok korkuyorum. Ama resim çiziyorum diye aldığım bu cezanın izlerini taşıyorum. Okulumuzun alt katında derse inerken kalölifer kazan dairesinin kapısına bakamıyorum. Ben küçükken yemin etmiştim. Öğretmen olursam, hiç bir öğrencime ceza vermeyeceğim. Çünkü bazı cezalar vardırki, insanlarda tamir edilmeyecek hasarlara sebep oluyor. Bu vebali taşımak istemem. 5. Sınıfta öğretmenim matemetik dersinde işlemleri tahtada yapamadığım için başımı tahtaya çok vurdu. Sürekli bana aptal derdi. İlkokulda hiç arkadaşım olmadı. Hiç 23 nisanlarda oyun oynamadım. Öğretmenim aptal dediği için arkadaşlarım orta okuldada bana yaklaşmadılar. Lisede edebiyat öğretmenim çok güzel şiir okuduğum için beni tiyatroya seçti. Aldığım bir plaket benim hayatımı çok değiştirdi. Onun için okulda çok yarışma yapıp, ödül veriyorum. Çünkü farkedilmek istenen bir çok öğretmenler olduğunu biliyorum. Ben fark edildim. Bende fark ediyorum. Beni her defterime resim çizdiğim içi çok döven o öğretmenimle karşılaşmak ve resim öğretmeni olduğumu söylemeyi çok isterdim. Ona başımı tahtalara çok vurduğu için beyinden seneler sonra anju olduğumu, iki sene saçlarım olmadan öğrencilerime ders verdiğimi söylemek isterdim. Ben hakkımı helal etmediğim öğretmenim var diyen öğrenciler yetiştirmemek için dikkat ediyor ve öğrencilerimi kendim gibi düşünerek yaşıyorum. Öğretmenler gününde sizlerden hediye kabul etmiyorum. En güzel hediye bana sizlerin andımızı ve İstiklal Marşımızı dinlemek, bayrağımızın dalgalanması. Siz öğrencilerimi çok seviyorum.

 84. Sitenizi takip ediyor, keçiörenli öğrencileri tebrik ediyorum. Keçiören Çankaya yı geçti. Çünkü çok değerli öğretmenlerinde keçiörene sahip çıkması bu haberle düşüncemi kanıtlıyor.

 85. SULTAN ÖĞRETMENİM TÜM ARKDAŞLARIMA BU SİTEYİ SÖYLEDİM. KEŞKE BENDE SİZİN OKULUNUZDA ÖĞRENCİ OLSAYDIM. ÇİÇEK ŞENLİK PLANINIZI OĞLUNUZDAN ÖĞRENDİM.hER YER ÇİÇEKLENMELİ. OKULAR BAHARI BAHÇELERİNİ ÇİÇEKLENDİREREK KARŞILAMALI.

 86. Eşim her gün bu siteyi okumadan uyuyamıyor. Mesleğine bu kadar bağlı olmasını ailecek destekliyoruz. Okulun bahçesine girmeden , öğrencilerin ona doğru koşmalarını bir görseniz, sanki çocukluk arkadaşlığını o anda yaşadığını hissediyorum. Hastalanıp, okula gitmediğinde ev telefonu ve cep telefonuna cevap vermekten yorulup, telefonları kapatıyorum. Okul zil sesi eşimin ğrı kesicisi. Ona öğretmenlik biçilmiş bir meslek. Etkinliğini tebrik edenleri bende takip ediyorum.

 87. sultan özateş hocamıza teşeküür ederim

 88. Bizim üzerimizde emegi gecen tüm ögretmenlerimize çok teşekkür ediyor saygılar ve sevgilerimi yolluyorum

 89. Türkiye’nin bağımsızlığa kavuşturan Atatürk Milli Ekonominin kalkınması için tarıma çok önem verdi. Biz gençlere bırakılan bu kutsal emaneti korumak için el ele veren öğretmenimizi ve öğrencilerini tebrik ediyorum.

 90. YEŞİLİ GÖRMEYEN GÖZLER RENK ZEVKİNDEN MAHRUMDUR.

 91. Ankara yeşili güzel bir başkent olmalı. Belediyeler her yıl ağaç dikiyorlar. Fakat sulanmadığı için kuruyorlar. Her yıl bu ağaçlara verilen paranın yok yere israf edilmesine çok üzülüyorum.

 92. Tarımda şu an Avrupa’ya muhtaç olmamız tarımın azalmasındandır. Tarımda kalkınmak için ağaç dikilmeli, tarım işlerine insanları yönlendirmek için Projeler gerçekleştirilmelidir. Tarım Bankası kurulmalı ve tarım işleri ile uğraşanları bu banka desteklemelidir.

 93. Ülkemizde tarım siyaseti olmalı. Ciddi etütlere dayalı etkinlik yapılmalıdır. Vatandaşların kavrayabileceği, sevebileceği tarım rejimi kurulmalıdır. Bu etkinliklerin yayılması gereklidir.

 94. Sancaktepe İ.Ö.Okulunda görev yapmaktan çok mutluyum. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz her yıl başarılı etkinlikler yapmakta ve merkezlerdeki okullardan daha başarılılar.

 95. Bu vatan atalarımıza minnettardır. Yeşil bir yurt bıraktıkları için. Bu yeşili her parkta, bahçede ve piknik yerlerinde görmek için ağaç dikelim.

 96. Her yıl bu etkinliğe katılmaktan mutluyum. Öğretmenimizin gerçekleştirdiği etkinliklere katılmak beni çok mutlu ediyor.

 97. Bir on yıl sonra diktiğimiz ağaçların büyüdüğünü hayal ettiğimde vatanımız daha yeşil olacaktır. Okulumuzu ve öğretmenimizi her konuda destekliyoruz.

 98. sevgili
  öğretmenlerim
  özlem karataş
  sultan özateş
  sevgilermi
  gönderiyorum

 99. Madem yaşamak güzel ben niçin aglıyorum seni sevmek suç ise cezamı çekiyorum

 100. Ağaç Diyor ki

  Ben küçücük bir ağacım,
  Yurdumun bir bahçesinde,
  Topraklar tüterken görün,
  Dallar da çiçeklensin de.

  Her şeyimle yararlıyım,
  İnsanoğluna dünyada,
  Çiçeğim, yaprağım, gölgem
  İri dallı zerdalimle.

  Kuşlar mutlu şarkısını
  Hep dalımda söylerler,
  Şen arılar vızır vızır,
  Kokuma koşup gelirler.

  Sakın sakın dalımızı,
  Çocuklar çekip kırmayın.
  Çakınızla gövdemizde
  Derin yaralar açmayın.

 101. çok sevdiğim öğretmenimizdendir

 102. ben sancaktepe i.ö.okulu öğrencisiyim biz okulumuza
  -200-fidan dikeceğiz

 103. SEVGİLİ HOCAMA SEVGİLER SULTAN HOCAMA

 104. SEVGİLİ ANNECİM;
  ANNECİM SİZ NORMALDE BENİM ÖGRETMENİMSİNİZ AMA SİZİN GEREK BANA GEREK DİGER ARKADAŞLARIMA YAPTIGINIZ IYILİGİ UNUTMAK MÜMKÜN DEYİL SİZ BENİM İÇİN DEGERLİ BİR O KADARDA ÖNEMLİ BİR İNSANSİNİZ YAPTIGINIZ IYILIKLER BIZE VERDİGİNİZ DEGERİ HİÇ UNUTMUCAM SİZE KARŞİ ARTIK ALAN EL DEGİL VEREN EL OLMAK İSTİYORUM ZAMANINDA SIZ BİZİM İCİN ELİNİZDEN GELENİ YAPTINIZ ŞİMDİ BEN SİZİN İÇİN BİŞEYLER YAPMAK İSTİYORUM ANNECİM
  ANNECİM SİZ ÇOK GÜZEL ŞEYLERE LAİKSİNİZ BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM SAGLICAKLA KALIN

 105. Değerli öğrencilerim; benim için bir şeyler yapmak istiyorsanız bu yıl bir kaç tane ağaç dikin. Ozaman benim için ve anlamlı bir projeye, ülkenize yararlı bir şeyler yapmak bir adım atmış olacaksınız.Mezun ettiğim ve şu anda üniversiteyi okumakta olan sevgili öğrencim Ahmet Kılıç; değerli düşüncelerin için teşekkür ederim. İnsanın hayatında annesinden daha değerli bir kişi yoktur. Bu sevgiye eşdeğerdeki hisleriniz için sizlere teşekkür ederim. Sizleri kendi evlatlarımdan ayırt etmeden doğruları öğretmek benim her zaman görevimdir.

 106. Geçen yıl bu etkinliği gerçekleştirdiğim öğrencilerim bu yıl aynı duygularla okul etrafına 200 fidan dikecekler. Kendileri ağaçları temin ederek ” YEŞİL BAYRAK ” Projesini yaşatarak sahip çıkacaklar ve bu bayrağı Türkiyenin her yerine taşıyacaklar. Projemize destek olan herkezin büyük desteklerine ihtiyacımız var. DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

 107. Projemiz bizim için çok önemli. Bu projeyi bir defalık değil, sürekliliğine önem vermekteyiz. Bu projenin açılımı ve önemi ANKARA EĞİTİM, KÜLTÜR, SANAT DERGİSİNDE ( İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yayın Organı) Mayıs-Haziran sayı:62’de sayfa 76,77’de ATATÜRK VE DOĞA BAŞLIĞI ile AĞAÇLARLA GELEN GÜZELLİK VE BAŞARI tüm okullara duyuruldu.

 108. İNSANDA AĞACA BENZER;NE KADAR YÜKSEĞE VE IŞIĞA ÇIKMAK İSTERSE, O KADAR YAMAN KÖK SALAR YERE, AŞAĞILARA, KARANLIĞA, DERİNLİĞE, KÖTÜLÜĞE”

 109. Doğa ve İnsan

  Doğanın dengesidir orman
  Ormanın süsüdür fidan
  Güneşin gölgesi orman
  Gökyüzünün sevgilisi orman
  Yeryüzünün cenneti orman
  Dört mevsimde yeşildir orman
  Birleştirir doğa ve insanı orman
  Kuşların şehridir orman
  Sıçrayan sincaplar ağaç dalında
  Yapraklar rüzgar için selamda
  Bülbül yuvası sallanır dalda
  Ağzıyla yem getiren yavrulara
  Baharın müjdesini getiren
  Rengarenk çiçeklerle doluyor
  Canlanıyor doğadaki bütün bitkiler
  Ovasıyla, dağıyla, güneşi ve suyuyla
  Bazen eserek bazen gürleyerek
  Uzaktan gelen gök gürültüleri
  Ağlayarak başlıyor yağmur
  Azalsın bütün acılarınız
  Çoğalsın mutluluklarınız

 110. Ağaçlar dikelim orman kuralım

  Gelin kardeşlerim ciğer yakmayın
  Ağaçlar dikelim orman kuralım
  Beşşikten mezara bizimle gider
  Ağaçlar dikelim orman kuralım

  Kıyamet koparsa dikin ağacı
  Çoluk çocuk torun sana duacı
  Altında dinlenir kardeşle bacı
  Ağaçlar dikelim orman kuralım

  Yurdun ciğeridir yeşil ormanlar
  Ondan faydalanır bin çeşit canlar
  Bunu bilmez hayvan oğlu hayvanlar
  Ağaçlar dikelim orman kuralım

  Doğduğunda beşşik olur sallanır
  Bahar gelir yeşillenir dallanır
  Kuşlar yuva kurup orda şenlenir
  Ağaçlar dikelim orman kuralım

  Hüseyin der ölünce tabuta giren
  Evin yapılırken kapılar kuran
  Mezar sapmasında mertekdir duran
  Ağaçlar dikelim orman kuralım

 111. Orman Perisi…

  Kovboy gibi işte sanki Bonanzo
  Gel artık bekletme orman perisi
  Yeter artık yeter bıktık be hanzo
  Gel artık bekletme orman perisi

  Seni sordum seni seksenbir ilden
  Dediler ki toprak kum ile kilden
  Sana şiir yazsam yabancı dilden
  Anlar mısın bilmem orman perisi

  Doktorun yerinde aradım durdum
  Kargı pınarında bir tuzak kurdum
  Tece’de yüzüne ben tokat vurdum
  Küstün mü sen bana orman perisi

 112. ******Ormanlar

  Daldan bir yaprak düşse
  Kalbim ağzıma gelir
  Ağaçtan dal düşerse
  Ahtı sazıma gelir

  Mobilyalar konaklar
  Ormanlardan can alır
  Ağaçlarla kaynaklar
  İnsanlara kan verir

  Mal mülk diye diye
  Yer kalmadı sevgiye
  Nerede ormanlarım
  Dokunamadıklarım

  Gökyüzü duman olmuş
  Ormanlar kurban olmuş
  Yağmur zahmet götürsün
  Yağmur rahmet getirsin

  Neslimizden emanet
  Yaratandan keramet
  Dünya, doğa, kainat
  Güzelliğin vergisi

  Menfaat pay bekçisi
  Çek – senet rant bekçisi
  Hain çıkar bekçisi
  Sevgi orman bekçisi

  Orman doğa sevgisi
  İnsanlığın belgesi
  Ağaçlar börkü – böcek
  Yüreklerin kalesi

  Toprağa deva olur
  Vatana sefa olur
  Hastaya şifa olur
  Nefes olur can olur

  Yurdumun insanları
  Dünyamın ormanları
  Allah’ın ihsanları
  Var olsun derman olsun

 113. değerli öğretmenim sultan özateş e sevgilerimi iletiyorum
  adem kılıçarslan

 114. cevreyi temiz tutalım
  yerlere cöp atmayalım
  atanları uyaralım
  cevreyi koruyalım

  balıklar suda zıplar
  menekşe sümbül acar
  cicekler koku sacar
  cevremizi koruyalım

  arılar kelebekler
  dogayı güzeleştiriler
  bizi neşelendirirler
  cevremizi koruyalım

 115. AĞAÇ SEVGİSİ
  Kucak açarsın herkese
  Bu dost, şu düşman demeden
  İyilik yaparsın herkese
  Bir karşılık beklemeden.

  Güzel yurdumun süsüsün
  Bulutlara dal uzatan
  Kuru, yeşil örtüsüsün
  Gölge veren, dal uzatan,

  Ne kadar çok çeşidin var
  Elma, armut, meşe, kavak
  Tatsız geçer sensiz bahar
  Sensiz toprak olur kurak.

 116. ORMAN
  Kestane, gürgen, palamut
  Altı yaprak, üstü bulut.
  Gel burda sen, derdi unut.
  Orman ne iyi, ne iyi,
  Aman ne iyi, ne iyi !

  Dallar kol kola görünür,
  Yaprak yaprağa sürünür,
  Kışın karlara bürünür
  Orman ne güzel, ne güzel,
  Aman ne güzel, ne güzel !

  Ormanda kuşlar, böcekler,
  Yavru ceylanlar emekler,
  Açar yedi renk çiçekler,
  Orman ne büyük, ne büyük,
  Aman ne büyük, ne büyük !

  Çamın, yaprağı dökülmez,
  Gürgenin kolu bükülmez,
  Ağaç dibinden sökülmez.
  Orman ne canlı, ne canlı,
  Aman ne canlı, ne canlı !

  İzin vermeyiz kırmana,
  Dayanamayız vurmana,
  Baltayı sokma ormana,
  Orman ne mutlu, ne mutlu,
  Aman ne mutlu, ne mutlu !

  Git, git sona varamazsın,
  Kuşak olsan saramazsın,
  Dalını koparamazsın,
  Orman ne sonsuz, ne sonsuz,
  Aman ne sonsuz, ne sonsuz !

 117. ORMAN
  Gölgesi serindir, havası taze,
  Yeşil yaprakları zümrüt yelpaze.
  Yazın ortasında istersen bahar.
  Bir gün ormanda kal aksama kadar.

  Tertemiz bir hava dolar içine.
  Her yer ne hoş kokar: çiçek, reçine.
  Cıvıldaşır türlü kuşlar bir yanda
  Buz gibi kaynaklar var ormanda.

  Ağaçlar uğuldar, estikçe rüzgar.
  Gönlümüze hayat verir ormanlar…
  Ormandır dağlara zümrüt bir örtü,
  Ormandır kırların en güzel süsü!…

  Orman güzellik ve zenginlik demek,
  Ormanları sevmek, korumak gerek.
  Ormansız memleket çöldür, çoraktır,
  Orman bulutlara yeşil konaktır.
  Bulutlar burada gelir oturur,
  Burada boşanır sağanaklı yağmur…

  Ormandır sulara söyleyen ninni,
  Ormandır, sulara öz anne gibi.
  Gölgelikte doğup büyür dereler,
  Yazın suyu, orman korur ve besler…

  Ormanlar yapraktan bir engin deniz,
  Burada yıkanır hava tertemiz.
  Orman sağlık, hayat dolu bir kaynak,
  Herkese bir ödev onu korumak

 118. Sen insansın, o ağaçtır,
  Suya, ışığa, sevgiye
  Bir insan kadar muhtaçtır;
  Ağaçların şehri orman.

  Onu ne yak, ne sök, ne kır.
  Bir dal kopardığın zaman.
  Gizli bir sesle hıçkır..
  Her orman yurda bir ordu
  Ormanı iyi koru

 119. ATATÜRK DİYOR Kİ!
  “Gerek tarım ve gerek ülkenin zenginlik ve genel sağlığı bakımından önemi gerçek olan ormanlarımızı çağdaş önlemlerle iyi durumda bulundurmak,genişletmek ve en yüksek faydayı sağlamak temel ilkelerimizden biridir.”

 120. ORMANIMDANBİR DAL KESENİN BAŞINI KESERİM. ( FATİH SULTAN MEHMET)

 121. Bu yıl ağaç bayramı ilan edelim. Okul bahçesine, apartman bahçesine, çevrenizde uygun yerlere ağaç dikelim. bakımını yapalım. En değerli varlıklarımızdan olan ormanlarımızı koruyalım. Çevremizi güzel ve sağlıklı yapalım.

 122. Size bir şiir yazıp yollayacağım. Matematikçi olup şiir yönümüde sizlerle paylaşmak istiyor ve projenize desteğim sonsuz.

 123. Bir önceki yorumu sevdiğim matematik öğretmenim yollayıp projenizi destekledi. Benim en sevdiğim meslek tiyatroculuk. İlk sahnemde doğa ile ilgili çalışma yapacağım. Sizlerle aynı mesajı insanlara verip, çevremizi koruyacağım.

 124. Bütün Elazığ olarak sizi destekliyoruz.Ağaç dikme şenliği tüm yurtta yapılması için güçlenmeliyiz.

 125. Tüm çevre gönüllülerini 5 nisanda okulumuzun önünde bekliyoruz.

 126. Beni her etkinliğe öğretmenlerim Türk Askeri olarak görevlendiriyorlar. O giysiye her zaman layık olup, vatanımı ve güzellikleri koruyacağıma söz veriyorum.

 127. değerli sultan hoca size teşkür ederim

 128. teşekkürler öğretmenim

 129. Beypınarı

  Tepelerin üzerinde
  Orman köyü Beypınarı
  Evleri var tam yerinde
  Orman köyü Beypınarı

  Meşe, kayın ormanları
  Tatlı suyu, mekânları
  Sevgi dolu insanları
  Orman köyü Beypınarı

  Tarladan mahsul derilir
  Herkese odun verilir
  Düğünde sofra serilir
  Orman köyü Beypınarı

  Bağlara, bostana gider
  Zahmet çekmiş, alıştık der
  Misafire hürmet eder
  Orman köyü Beypınarı

  Camisi güzel bir yapı
  Allah’a hep açık kapı
  Kış olunca; boran, tipi
  Orman köyü Beypınarı

  Kırklareli ili olmuş
  Sabah şehre gider dolmuş
  Köylüler yerini bulmuş
  Orman köyü Beypınarı

  Çobanoğlu gezdi, durdu
  Gezilecek yerler sordu
  Davet aldı, köye vardı
  Orman köyü Beypınarı

 130. sultan teyze sizdende böyle bir güzelik beklerdim kutlarım sizi

 131. AğaÇ dikme şenliği çok güzeldi

 132. HERKESİN ORMAN HAFTASI KUTLU OLSUN

 133. HER GÜN YEŞİL BİR DÜNYA İSTİYORUZ. TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ADIMLARA BİZLERDE KATILIYORUZ.

 134. SANCAKTEPE İLKÖĞRETİM OKULUNDA ÇALIŞMAYI ÇOK ÖZLÜYORUM.

 135. Sultancığım, projenin başarıya ulaşacağını biliyorum. Çünkü sen çok başarılı, çok gayretlisin. Bu güzel projeyi başlattığın için kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

 136. Böyle güzel projeleri görmek çok güzel,çocuklarımıza olumsuz örnekler gösteren o kadar çok şey varken böyle örnek etkinliklerin artmasını dilerim.

 137. Hayatla henüz tanımaya başlayan cocuklarımızı, hayatın simgesi olan “yeşil”le yani “ağaç”la tanıştırmak aynı zamanda onları hayatlandırmak, hayata dair değerleri dünyalarına kazandırmak demektir.
  Yeşilin yakılıp yıkıldığı, acımasızça tahrip edildiği günümüz dünyasında, onlara şans tanımak, çocuklara tanıtmak istikbal yatırımıdır.
  Onlar da çocuk gbi….
  Çocuklarımız hakkında düşündüğümüz her güzel duyguyu onlara da sunmalı.
  Ormanlar oluşmalı, ağaçlar doluşmalı.
  Ruhumuza inşirah veren, ferahlık zerk eden ağaçların yurdunda çiçekler, böcekler, kelebekler; yeşilliğin her tonu, mevsim be mevsim resmi geçit yapıyor; meraklı bakışları, görebilen gözlere…
  Evet.
  Geç fark ettim. Fakat, başlatığınız proje takdire şayan bir şey. Sizi tebrik ediyorum.
  “Kıyametin koptuğunu görsen bile, elindeki fidanı dik” emrinin derinliğini düşünüyorum, uygulanışını görüyorum.
  Tebrikler. İçtenlikle tebrikler…

 138. Canım arkadaşım, dostum benim ;
  İnsanlar yaptığı güzelliklerle anılırlar sendeki bu gayretin hiç bitmediğini sürekli yenilerini eklediğini görmek çok güzel,şu zamanda gördüğümüz hoş olmayan şeylerin aksine hala güzelliklerin,vefanın,fedakarlığın ve insanlara faydası dokunan bir kişi olmanın hoşluğunu gösterdiğin için sağol.Bu güzel projeyi gönülden destekliyorum,her okulda böyle güzel projeler olmasını diliyorum.

 139. gerçektende çok güzel olmuş hocam.bu sene mezun olsakta bir fidanımızda bizim var….

 140. sizin gibi bir ögretmenin sınıfında olmak bana ve arkadaşlarıma gurur veriyor hocam…

 141. projemiz büyük bir başarı ile yaygınlaştırılmaktadır. Projeme en büyük destek yorumlarının yanı sıra 15 Nisan 2010 tarihinde YENİ ASYA GAZETESİ yazarlarından Ali Rıza Aydın’ın ” ÖĞRETMENİN YEŞİL AŞKI” adlı yazısı projemiz ile ilgili duygularını kaleme alması benim için en önemli bir ödül oldu.

 142. Yeşil Bayrak Projemiz için bu hafta tam 400 ağaç dikimi için etrafımı seferber edip, komşularımla muhtelif yerlere ağaç dikimi ile ilgilendim. Okulumuza Müdürümüz Murat Demir’in desteği ile 300 ağacı Orman Genel Md. destekleri ile temin edip öğrencilerimizle ağaçlandırma seferberliği gerçekleştirdik. Ülkemin her yerine doğa sevgisini yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz. Destek veren velimiz Ahmet Türksoy’a öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.

 143. Sayın Ali Rıza Aydın yorumunuz için teşekkür ediyorum. Sizi ve yazılarınızın okuyucusu olmaktan mutluluk duyuyorum.

 144. PROJEMİZ İÇİN ÖZEL CECELİ İLKÖĞRETİM OKULU İLE KARDEŞ OKUL OLUP, BU GÜN KAYAŞ ORMANLARINDA AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ YAPIP, 50 ÇAM AĞACI DİKTİK. oKUL MÜDÜRÜMÜZ MURAT DEMİR, GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİ VE 8/B SINIFI ÖĞRENCİLERİ VE KARDEŞ OKULUMUZUN ÖĞRENCİLERİ VE GETİRDİĞİ YÜZLERCE ÇAM FİDELERİ ORMANLARIMIZDA YER ALDI. tOPRAK VE AĞAÇLA TANIŞAN ÖĞRENCİLER BU İŞİN CİDDİYETİNDE. hAYDİ SİZDE GEÇ KALMADAN BİR FİDAN DİKİN. ” YEŞİLE MERHABA” VE ” YEŞİL BAYRAK” HAREKETİMİZİ HERKEZ DUYSUN.

 145. KEÇİÖREN BELEDİYEMİZİN “ÇEVRE ÇİÇEKLERİ” HAREKETİ PROJESİNE DESTEK VERMEK İÇİN OKULUMUZ 50 ADET ÇAM AĞACI İLE YEŞİLE DESTEK VERDİ. ( GOOGLA KEÇİÖREN BELEDİYESİ OLARAK YAZIP, İLGİLİ PROJE VE ÖĞRENCİLERİMİZİN AKTİVİTELERİNİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.) AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNDE DAİMA HİZMET VERMEYE ÖĞRENCİLERİMİZLE VARIZ.

 146. Projeleriniz ve devamı olan etkinliklerinizi tebrik ediyorum. Keçiören Belediyesi sitesinde fotoğraflanızı gördüm. Tebrik ediyorum.Sizin projeye yazılan ” ÖĞRETMENİN YEŞİL AŞKI” adlı yazıyı çok beğendim.

 147. Artık her yer yeşil. Gittikçe yeşil alanlar artmakta. Bizim okulun bahçeside bu yıl yeşillendi.

 148. AĞAÇ KESMEK, ORMANLARA ZARAR VERMEK ANAYASAMIZIN 169. MADDESİNE GÖRE BÜYÜK SUÇTUR VE AF KAPSAMINDA DEĞİLDİR. BU MADDE. ORMANLARI YAKMAK, ORMANI YOK ETMEK VEYA DARALTMAK AMACIYLA İŞLENEN SUÇLAR, GENEL VE ÖZEL AF KAPSAMINA ALINAMAZ DER.

 149. ORMANLARIN KORUNMASI YALNIZCA ÜLKEMİZ İÇİN DEĞİL, TÜM DÜNYA ÜLKELERİ İÇİN ÖNEMLİDİR.

 150. 3000 AĞAÇ NE DEMEK. VERİLEN EMEK VE SARF EDİLEN GÜÇ. TEBRİKLER ÖĞRETMENİM.

 151. O KÜÇÜCÜK ELLERİN AĞAÇ VE TOPRAKLA TANIŞMASINI SAĞLAYAN SULTAN ÖZATEŞ ÖĞRETMENİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 152. Her dâim inanmışımdır;” Güzel insanlar, güzel şeylere vesile ve rehber olurlar.” Böyle bir güzellik ve hayr içinde yer alan ve rehberlik eden canım arkadaşımı tebrik ederken onunla gurur duyduğumu belirtmek isterim.

 153. etkinliğiniz bütün okullara yayılmış durumda. Bu yıl ciddi ağaçlandırma çalışmaları yapılmaktadır.

 154. İlk nefesini almadan önceki dokuz aylık süre haricinde hiç bir insan işlerini bir ağaç kadar iyi yönetemez

 155. Ağaçlar yerin gök üstüne yazdığı şiirlerdir.Biz onları devirir,kağıda çeviririz.Üstüne kofluğumuzu kaydedebilelim diye.

 156. çok tebrik ederim çünkü okulda sizi konuştuk ve bilgisayar dersinde hepimiz yorum yazdık sultan özateşe yaptığı çalışmanın ne kadar mükembel olduğunu belirtirim

 157. gerçekten çok güzel bir projeyi hayata geçirmişsiniz türkçe öğretmenimiz özlem parlak sayesinde bu projeyi gördük

 158. sayın sultan özateş
  sizin bu fidan dikinişiniz bütün balakgazi okulu öğrencilerini ve öğretmenlerini sevindirdi. sizi bu davranışınızdan dolayı tebrik ederim. tabikide bu davranışı herkesten görmeliyiz. sizi bu davranışınızdan dolayı çok tebrik ederim hayatınızda mutluluklar dilerim…………

 159. size binlerçe takdir

 160. sayın sultan özateş
  sizin ve öğrencilerinizin diktiği fidanlar sayesinde çevre
  kirliliği önlenecek.çevremiz güzelleşecek.

 161. ben 6 cı sınıf öğrencisiyim.bu projeyi türkçe öğretmenimiz özlem parlak tarafından öğrendim.bu proje çok önemli ve çok güzel bir proje bu proje inşallah elazığdada yapılır.başarılarınızın devamı.

 162. ben 6.sınıf öğrencisiyim öğrencilerinizle ağaç dikme projeniz çok güzel sizin sayenizde ülkemizde bir sürü ağaç yetişecek.

 163. Ben 6.sınıf örencisiyim özlem parlagın örencisiyim
  ve sizin başarılarınızın dilerim.

 164. sayın sultan özateş
  sizin bu fidan dikinişiniz konusunda proje başlatmanız bütün balakgazi okulu öğrencilerini ve öğretmenlerini sevindirdi. sizi bu davranışınızdan dolayı tebrik ederim. tabikide bu davranışı herkesten görmeliyiz. hayatınızda mutluluklar dilerim…………

 165. saygıdeğer öğretmenim Atatürk Orman Çiftliği’nde diktiğiniz ve diktirdiğiniz ağaçlar için çok teşekkür ederim.Ayrıca ağaç dikimlerinde sizi destekleyen Orman Genel İl Müdür Vekiline saygılarımı sunarım.

  NOT:BEN ÖZLEM PARLAK’IN ÖĞRENCİSİYİM.

 166. sizi takdir ediyorum başarılarınızın devamını diler dahada iyi adımlar atacağınızı düşünüyorum………………………………………………………………………………………………….

 167. özlem parlak ögretmenimi cok seviyorum bize bu projeden bahsetti ve balakgazi i.ö.o özlem parlak sayesinde duyulan bu proje cok guzel başarılanızın devamını dilerim

 168. Elazığ Balakgazi İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrencilerine projemize verdiği destekleri ve kıymetli duygularından dolayı çok teşekkürler. Sizleri kardeş okul seçip, okulunuza bir çok hikaye kitabı armağan etmek istiyoruz. Öğretmeninizle iletişime geçip, bir sonraki yıl kardeşlik bağımız adına bin tane çam fidesi gönderip, bu projeyi sizlerle paylaşacağım. Leyla, özlem, Şeval, Gülistan,sevgi, züleyha, samet,gökhan, erva ve muhammet sizi çok sevdim. Armağanlarınız kargoya verildi. Sancaktepe hatırası olarak 20 adet resim gönderiyorum. Okulunuzda sergileyerek bizlerin selamını tüm okula duyurmanızı istiyorum.

 169. cok tesekkur ederiz bıze resim gonderecegınız ıcın bence bu projeyı
  siz yaptınız ve biz sizi cok sevdık bır kac gundur yorum sayfasına girememiştim fırsat bulunca hemen gird,m sayfanıza ve bize gonderdiginiz yorumu okuyunca cok sevindim ve okula gidince arkadaslarımın hepsine soyleyecegım ve okulu sabırsızlıkla gıdecegım zamanı sabırsızlıkla beklıyorum.teekkurlerrrrrrrrrr.

 170. yıne ben leyla yorumunuzu okuduktan sonra sevincten duramıyorum ve sizi coooooooooooooooooooooooooooook seviyorum ve özlem parlak hocamıda cooooooooooooooooook seviyorum.

 171. yıne ben leyla şuan cok mutluyum o yorumunuzu okuyunca coook mutlu oldum…

 172. sultan hanıma ben cok ılgı cekdıgım ıcın her ınternete gırdıgımde sıze mesaj atmak ıcın can atıyorum sızde bunu bosa bırakmayıp bıze bu onemlı mesajı yoladıgınız ıcın cok mutlu oldum buna turkce ogretmenım ozlem parlak eger sızın boyle bır proje yaptıgınızdan bahsetmeseydı ben su an hısettıgımı hısetmıyecektım bu projenıze balakgazı okulyla mınnettarım sevgılerle sultan hocaya…………….

 173. sizin projeniz cok ılgımızı cektı ve ıkızım ozlem ıle bı o mesaj atıyor bıde ben atıyorum

 174. aynen ıkızıme katılıyorum ve bır sonrakı yıl 1000 tane fıdanı bız dıkecez ve bır dahakı seneyı merakla beklıyorum herkes bızıde sızın gıbı ılgıncce konusacakmı

 175. sevgili sultan özateş
  bana ve diğer arkadaşlarıma göndereceğiniz hediyelerden dolayı öncelikle teşekkür ederiz size yorum yazma fikrini türkçe öğretmenimiz olan özlem parlak önerdi onu çok ama çok seviyorum tabi sizide… sizi bu projeden dolayı tekrar tebrik ederim iyi günler……………………………..

 176. projenize her zaman hayranlar içinde yorum yazıyoruz

 177. her zaman size destek vereceğiz bu arada bizi kardeş okul seçtiğiniz için binlerce teşekkür………………..

 178. bir dahaki seneye bize cam fidesi gondereceksinizya ben de bu projeyı nerde yapacagımı dusunuyorum

 179. Leyla, Özlem ve Gülistan ben ve öğrencilerim mesajlarınızla çok mutlu olduk. 19 mayıs törenlerinden sonra öğrencilerimle fotoğraflarımızıda yolluyoruz. İl Gazetesine bu haberle bizlere yorumlarda yer verdikleri için teşekkürler ediyoruz. Üçünüzü çok merak ediyor ve seviyoruz. Okulumuzun adını googla Ankara Sancaktepe İlköğretim Okulu yazarak bizleri orada göreceksiniz. Sizin üçünüzün selamlarını öğrencilerime ilettim. 8/b sınıfının selamını gönderiyorum. Bir sonraki yıl 1000 ağaç fidesi için yer belirleyin. Elazığa misafir öğretmen olarak gelip okul müdürünüze teslim edeceğim. Okul Müdürünüze selamımı iletip bu sayfadan haberdar edin. Sizlerle bu projeyi paylaşmak istiyorum. Balakgaziye sevgilerimle.

 180. Leyla, Özlem ve Gülistan sizinle bir yıl sonra yapacağımız ağaç dikme şenliğinde sizlerle olan haberide bu gazetede yayınlatarak tüm Türkiyeye örnek olacak kardeş okul projelerine ilk adımı atacağız. Okulunuzda kütüphane varmı? Resim atölyeniz varmı? bana bunun cevabını yazarmısınız.

 181. sayın sultan özateş yaptığınız projeyi çok begendim diktiginiz fidan agacı senligini cok begendim biz özlem parlagın ogrencileriyiz fidan agacı diktiginiz icin cok tsk. ederim…

 182. Sevim Bulutçok teşekkür ediyorum. Sizleri kendi öğrencilerim gibi hissedip yakından görmeyi çok istiyorum. Belki Elazığa bir süpriz yapabilirim.

 183. sayın sultan özateş sizi çok sevdim veben size teşekür ederim bin tane fidan ağacı diktiğiniz için şimdiden sizi çok seviyorum inşalah allahın izliyle sağlıklı gelirsiz

 184. kac gundur hasta oldugum icin sayfanıza giremedim bu gun ıylestıgım icin hemen sayfanıza gırdım yorumunuzu gorunce cok sevındım bizim okulda kutuphane var ve her zaman kutuphaneden yararlanıyoruz ama resim atölyemiz var fakat kullanılmıyor

 185. haberinizi gorunce cok heyecanlandım okul mudurumuze bunu sevincle bildirecem sıtenıze gırıp fotograflarınıza bakacam ve ne zaman geleceksiniz sabırsızlıkla beklıyorum.

 186. haberinizi gorunce cok heyecanlandım okul mudurumuze bunu sevincle bildirecem sıtenıze gırıp fotograflarınıza bakacam ve ne zaman geleceksiniz sabırsızlıkla beklıyorum.ve okulumuzda kutuphanemiz var ama atolye kullanılmıyor 8 b ye benden cok selam

 187. yorumunuzu okuduktan sonra hemen sitenize gırıp fotograflara bakacam ve 8 b ye selamlar ve sizi cok mereak ediyorum gormesem sizi dahi cok sevıyorummm

 188. Leylacığım geçmiş olsun. Sizlerde oaralarda dev projeler gerçekleştirebilirsiniz. Keşke resim atölyeniz olsaydı. Olsun. Siz zorlukları başarmak için yetiştiriliyorsunuz. Bizlerin geleceği olan siz gençlerimiz daima umutlu ve başarılı olmak zorundasınız. Kargonuz okul adresi yanlış olduğundan Ankaraya geri gelmiş. Bana okul adresini doğru bir şekilde yazamanızı rica ediyorum. Adresi İnternetten aldım. Fakat bir yeri yanlış olmalıki, kargo iade olmuş. Leylacığım kendine iyibak. Ankarada seni seven bir resim öğretmeni olduğunu unutma. En güzel sevgi olan bu gönül bağımızın kopmaması dileği ile. İL gazetesine bu gönül bağına sebep olduğu için binlerce teşekkürler.

 189. sbs ye hazırlandıgımız icin sayfanızı acmaya vakit bulamıyordum vakıt bulunca actım.balakgazi iöo aksaray mahallesi.sizde unutmayınki elazıgda başta leyla olmak uzere bir cok ogrencıde sizi seviyor sevgilerle leyla ve sizi gormediğim halde sizin nasıl biri oldugunuzu tahmin edebiliyorum sizin cok ıyı kalplı bırı oldugunuzu gönülden inanıyorum…..

 190. balakgazi iöo aksaray mahallesi iğdeli sokak

 191. Tüm destekleyen herkese iyi tatiller diliyor- bir sonraki eğitim öğretim yılında yeni projelerde buluşmak üzere.

 192. ben cok mutluyom cunku butun yıl calıstım ve takdir belgesi aldım basarı belgeside yapacagımız projede boyle olur

 193. ÜLKEMİZE BİN AĞAÇ DİKTİNİZ NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR

 194. inşallah bizde bir proje yaparız

 195. yaptığınız ağaç dikme projesini okulumuzda ki her öğrenci çok beğendi

 196. sizi görmesem bile sıcak kanlı olduğunuza inanıyorum

 197. sizi çok seviyom tatile girdik malesf tatile gitiğim yerde internet olmadığı için yorum yazamadım ve tatilden geldim şu an hemen internete koçup size yorum yazdım size yorum yazamadığım için hala çok üzgunum ikizim leylayla beraber yazıyoruz şu yorumu
  iyi tatiller….

 198. leyla, Züleyha ve Özlem sizi çok seviyorum. Bir hafta sonra bende tatilden döneceğim. Birlikte yapacağım proje ve hediyeleri ev adreslerinize göndereceğim. Artık benim sizin gibi duyarlı kızlarım var. Şu anda Balıkesir Burhaniyede bir internet kafede size yazıyorum. Nerde olursam olayım, bu sayfaya bakmadan rahat edemiyorum. Özellikle sizi çok sevdiğimi unutmayın. Ailenize selam söyleyin. Buradan sizlere hediye alacağım. Hoşçakalın İkizler.

 199. tatiliniz umarım çok guzel sizi layıkıyla yakısan bır sekılde gecer
  ben ve ikizim size burdan kucak dolu sevgilerimizle yazıyoruz bu satırları sizi cok seviyoruzzz…ev adreslerimizi söyleyelımmı bizim ev adresimiz elazıg hicret mahallesi ali hazar sokak no 40 kat 3 sevgilerimizle hoşçakalın… ıyı tatiller…

 200. BİZİ KIZLARINIZ GİBİ GÖRDÜĞÜNÜZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ BİZDE SİZİ ÇOK SEVİYORUZ

 201. UMARIM TATİLİNİZ ÇOK İYİ GEÇMİŞTİR SİZİ ÇOK SEVİYORUZ YORUMUNUZU OKUDUM EV ADRESİMİ BİLMEDİĞİNİZ İÇİN EV ADRESİMİ SÖYLÖYORUM

  ELAZIĞ HİCRET MAHALLESİ
  ÖKÜZGÖZÜ SOKAK
  NO:13

 202. SİZİ ÇOK SEVİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ…

 203. BU SENE BİZİM OKULUMUZA GELMENİZİ İSTİYORUZ GELEBİLİRSENİZ LÜTFEN OKULUMUZA GELMENİZİ İSTİYORUZ

 204. Canlarım. Mesajınızı ve adresinizi aldım. Sizlere hemen adreslerinize tatil hediyenizi gönderiyorum. Bu yıl ben Elazığa gelmeyi düşünüyorum. İnşallah gerşekleşir. Tatilim çok güzel geçti. Teşekkürler. Bu yıl sizin okulla projeler yapıp sizlerle irtibatı kesmeyeceğim. sizi bende çooooooooook seviyorum. Artık Ankaradayım.

 205. inşallah gerçekleşir ve Elazığ’a gelirsiniz

 206. insallah gerceklesır…

 207. ZÜLEYHA, LEYLA VE ÖZLEM YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINIZ HAYIRLI OLSUN. HEDİYELERİNİZİ ÖZLEM ÖĞRETMENE GÖNDERDİM. BUGÜN KARGOYA VERDİM. TEŞEKKÜRLER. PROJEMİZLE İLGİLİ FAALİYETLER İÇİN TASLAK HAZIRLIYORUM. eLAZIĞI ÇOK MERAK EDİYORUM. dÖNEM BAŞI HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN. ÖĞRETMENLERİNİZE SELAMIMI İLETİN. İLK PROJE OLARAK OKULDA YEŞİL TÜRKİYE KONULU RESİM YARIŞMASI DÜZENLEYİP RESİMLERİ BANA GÖNDERİN 1,2,3 LERE PLAKET GÖNDERELİM. OKULUNUZDADA SİZ ETKİNLİK DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ. SONUÇLARI BU GAZETEDE YAYINLAYALIM. ARTIK KARDEŞ OKULUZ.

 208. yapmaya çalışacaz

 209. ozlem hoca tayını baska okula cıktı bize yakın bir okul hediyeler için tşk ama bize ulaşmadı

 210. Olsun bu vatanın öğretmenlerinin hepsi kıymetli sizler benimde öğrencilerimsiniz. Hediyelerinizin ulaşmadığını biliyorum. Özlem öğretmeninizle iletişim kurup size ulaştırılmasını sağlayacağım. Evimde yardım kolisi hazırladım. nasıl göndereceğimi İl gazetesi yönetimi ile iletişim kurup onlar yardım ederse okulunuza göndermek istiyorum. Koliler büyük. İl gazetesinden rica ediyorum. Bana yardım ederseniz Elazığ Balakgazi İ.Ö.Okuluna göndermek istiyorum. 17 adet büyük koli ve içinde giysi kırtasiye yardımı mevcut. Bana cevap gönderirseniz sevinirim.

 211. soyledıklerınızı bu gun okudum hemen mudurumuzle konuşacam

 212. henuz mudurumuzle konusamadım ama konusacam sizinle itibata gırecem

 213. mudurumuzle konustum olur dedi

 214. biz tekrardan müdürle konuşacağız ayrıca gelecek bayramızı kutlarız
  biz sizi çok seviyoruz elazığa gelmenizi tekrardanrica ederiz

 215. 1 yıl oldu hala ne hediye ne koli geldi sanırım bizle dalga geöiyosunuz koli gelmedi hediyegelmedi yazın dediniz adres verdik kış oldu hala ne koline de hediye var

 216. msn ve facebook adresinizi alabilirmiyim eğer verirseniz çok memnun
  olurum

 217. sizi seviyorum

 218. Beni her zaman teşvik eden,ilham veren, güzel çalışmalara imza atan Sultan Hocamıza buradan çok çok teşekkür ediyorum.Daha nice insanlara ilham vermesi dileğimle.

 219. Özlem, uzun zamandır bu yorumlara bakamıyordum. Bir öğretmen kimse ile dalga geçmez. Hele ben verdiğim sözü mutlaka tutarım. Hediyeleriniz Ekim ayında okul adresinize gönderildi. Kargo fişi duruyor. Kargo firması okulunuza teslim etmiş. Görüştüm. Okul idarenizle görüşüp bana cevap yazarsanız sevinirim. Yarışmaya gelince yarışma koşulları ve kriterleri belli. Konusu belli. İkinci dönem duyurusu için gerekli evrakları okulunuza gönderilecek. Üstelik hediyelerinizi öğrencilerimizle yapmıştık. Çok güzel takılar. Lütfen araştırın ve cevap yazın. Elazığa gelme konusunda sözüm var. Ama öğretmeniz. Üstelik tatilimiz yazın. Özlem öğretmeninizin tayini sizin okuldan çıkmış. Elazığa Özlem öğretmeninize misafir olacağım. Geldiğimde sizinle görüşmeye çalışacağım Üstelik Özlem öğretmeniniz pazartesi Ankaraya geliyor. Birlikte planlayacağız. Hoşçakalın.

 220. Sevgili Leyla, nasılsın. Ben Özlem öğretmeninle irtibat kurdum. Öğretmeninizin oğlu çok hasta ve o yüzden ANKARA ya geliyor. Batu’nun trombosit değerleri çok düşük ve hemotoloji bölümüne sevk edilmiş. Öğretmenin çok üzgün ve çocuğunu Ankara da tedavi ettirecekler. Bu nedenle öğretmenin yardım kolileri ile ilgilenemedi. Benim okulunuza göndereceğim yardım kolilerinin kargo ücreti çok tuttuğundan Pakistanın durumu ortaya çıkınca Kızılaya teslim edildi. Bazen planlanılan projelere maddiyat engel olabiliyor. Öğretmeninizin tayin çıktığı okul size çok uazakmı bilmiyorum. Ankaraya geldiğinde kendisi ile görüşeceğim. Hoşçakal.

 221. ZÜLEYHA, LEYLA VE ÖZLEM benim Elazığa gelmemi ve benimle tanışma isteğinizi biliyorum. Oraya gelmem Özlem öğretmeninizle birlikte tatil planımız. Biliyorsunuz sizin okula Özlem Öğretmen bizim ojkuldan geldi. Üstelik Özlem Öğretmeniniz benim iyi komşum ve kardeşim gibidir. Sizinle öğretmeniniz vasıtası ile mesajlaştık. Tatillerde Elazığa gelememe öğretmeninizden kaynaklı. Çünkü tatillerde ailelerimiz farklı şehirlerde olduğundan farklı adreslerde oluyoruz. Bu nedenle planlarımız uymuyor. Ama Elazığı merak ediyorum. Üstelik 2011 yazın Ağustosta bizden gelinimiz oraya yerleşecek. Düğün konvoyu ile gelmeye çalışacağım. Allah nasip ederse güzel şehrinizi görmek istiyorum. Mesajlarınızı okumadığımı düşünmeyin. Kitap yazıyorum ve sergiye hazırlandığımdan bilgisayara bakmaya vaktim olmuyor. Teşekkür ederim. Hoşçakalın.

 222. çok uzuldum batunun hasta olmasına sizi sabırsızlıkla bekliyoz biz iyiyiz siz nasılsınız umarım ii sinizdir

 223. bende Batu’nun hasta olmasına üzüldüm inşallah gelirsiniz ve okulumuzu görürsüz.

 224. sultan öğretmenim başarılarınızdan dolayı kutluyorum…ben buğün ki sınavda gözcülük yaptığınız sınıftaki kız, adresimi eklerseniz yada ismimden faceden ulaşırsanız çok memnun olurum

 225. sayın Elmas Biltekin ekledim. Sınav sonucunuzu açıklanınca haber verin. Umarım lise mezunu olur ve iyi bir meslek sahibi olursunuz.

 226. okuldan gittim ama benim kanım saten sancak tepe ilk öretim okulu seni seviyorum hocam

 227. Değerli öğrencim Bekir, önemli olan bu okuldan gitmen değil, mekan ve koşullar insanın hayatında her zaman değişebilir ve güzel olan unutulmamak. Sen ve kardeşlerin benim unutamadığım öğrencilerimden olduğunuz için mutlu olunuz. Sizleri çok seviyorum. Sancaktepe İlköğretim Okulu ve öğrencileri benim mesleki hayatımın yarısı demektir. Önemli ve hayatımın bir çok yılını bu okulda sizlerle geçirmekten bende çok mutluyum. Ailene sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.

 228. Sevgili öğrencim Bekir, Sancaktepe İlköğretim Okulu ve bende seni, kardeşlerini asla unutmayacağız. Unutulmamak ümidi ile başarılarının gittiğin okulda da devam etmesi dileğimle sevgiler.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.