Yeni muhtarlar belli oldu

Yeni muhtarlar belli oldu
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

29 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Altındağ’da görev yapacak yeni mahalle muhtarları da belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim öncesinde alınan karar doğrultusunda bazı mahalleler birleştirildi, mahalle statüsünde olan iki köy de Altındağ Belediyesi sınırlarına katıldı. Böylece yeni dönemde Altındağ’ın mahalle sayısı 56’ya indi
Yerel seçimlerin ardından yeni muhtarlar da mazbatalarını alarak göreve başladılar. Seçim öncesi Yüksek Seçik Kurulu (YSK) kararıyla birleştirilen bazı mahalleler seçimlere yeni isimlerle girerken mahalle statüsünde iki köy de Altındağ Belediyesi’ne bağlandı. Buna göre Evliya Çelebi, Fazilet, Engürü, Sultan Murat, Kemal Zeytinoğlu, Sokullu, Hürriyet, Özgürlük, Cemalbey ve Dereboyu mahalleleri iptal edilerek bölgelerinde bulunan diğer mahallelerin sınırlarına katıldılar. Gündoğdu Mahallesi’nin ise ismi Hacettepe Mahallesi olarak değiştirildi.

İKİ YENİ MAHALLE ALTINDAĞ’A KATILDI
YSK’nın seçim öncesi verdiği kararla Altınova’ya bağlı olan ve mahalle statüsünde bulunan iki köy de Altındağ sınırlarına katıldı. Buna göre Hasan Arslan’ın muhtarlığa seçildiği Orhangazi ve Hasan Demirhan’ın muhtarlığa seçildiği Karaköy bundan böyle Altındağ haritasında yer alacaklar.
Seçimlerde 20 mahallenin de muhtarı değişti. Mahallelerin ve yeni muhtarların isimleri ise şöyle:

Aktaş Mahallesi – Orhan Ketir
Aktaş Mahallesi – Nevzat Akay
Altınpark Mahallesi – Mehmet Yalçın
Anafartalar Mahallesi – Asım İmdat
Aydınlıkevler Mahallesi – Rıza Kumru
Baraj Mahallesi – Mehmet İskender
Başpınar Mahallesi – Murat Kandemir
Beşikkaya Mahallesi – Ahmet Akseli
Feridun Çelik Mahallesi – Hüseyin Göngör
Gökçenefe Mahallesi – Kenan Han
Güneşevler Mahallesi – Ali Çolak
Hacılar Mahallesi – Niyazi Köroğlu
Kale Mahallesi – Bahriye Özen
Karakum Mahallesi – Necmi Görmez
Karapürçek Mahallesi – Hüseyin Yalçınkaya
Örnek Mahallesi – Muzaffer Çiftçi
Yunus Emre Mahallesi – Ali Akman
Zübeyde Hanım Mahallesi – Yunus Doğan
Aydıncık Mahallesi – Mustafa Gürpınar
Karacaören Mahallesi – İsmail Çördük

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 2 okuyucu yorumu.

  1. mahalemizin yeniden imara açılması ile gelişen büyüyeen çağın gereklerine uyan insanlarımızın insanca yaşayabileceği şehircilik anlayışına uygun medeni bir ülkede yaşayabilmemiz düşüncesi ile insanlarımıza hizmet edebilmek insanlarımızı ırk din dil ayrımı yapmadan herkese eşit davranan toplumu birlik beraberlik ve dayanışa içinde olması düşüncesi taşıyan hizmette sınırların yoktur düşüncesinin hakim olması gerektiğine inancı olan sayın başkanım veysel tiryakinin gelecek vaat eden genç dinamik yaptıkları icratlarla altındağın gönlünde taht kuran saygıder başkanımızı örnek alarak muhtar adayı olarak göreve talip oldum bir yılı aşkın muhtarlık esnasında mahallemin sorunlarının çok olduğu özelikle kaldırmların olmayışı yapılaşmanın devam ettiği bir mahallede bu hizmetin hemen olmayacağını bilen bir anlayışa sahim fakat en azından kaldırım yapılmayan bina önlerine geçici olarak asfalt atılma taleplerimize şimdiye kadar hiçbir şekilde gerekli cevap olarak net br şekilde kaldırım olabilecek yerlere asfalt atılmadığını bunun akabinde mahalle sakinlerinin bu cevaplarla tatmin olmadığını ben mahalle muhtarı olarak vatandaşlarımıza geçici cevaplar vererek ne diyeceğimi bilemiyorum başkanıma saygı ve sevgilerimi iletiyorum

  2. Elliüçbin Muhtarımızın Aileleriyle birlikte Kurban bayramını en derin duygularımla tebrik eder. Bu bayramın fazileti ve bereketi tüm ülke insanlarımızın üzerine olmasını dilerken, halkımıza huzur, sağlı, mutluluk getirmesine vesile olmasını diliyorym.
    Muhtar Şenay ÇOBANOĞLU

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.