Bağlum’u eğitim merkezi yapacağız

Bağlum’u eğitim merkezi yapacağız
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Ak Parti Keçiören Adayı Mustafa Ak, okul aile birlikleriyle buluştu…

AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Mustafa Ak, seçildiğinde eğitim konusuna büyük önem vereceğini ve tüm okulları destekleyeceğini söyledi.
Mustafa Ak, Keçiören’deki okul aile birliklerinin yöneticileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Ak, buradaki konuşmasında eğitimin önemine dikkat çekerek, “Belediye başkanı olduğumda, önceliklerimden birisi eğitim olacak.” dedi.
Belediye olarak, eğitim ve öğretime her türlü desteği vereceklerini anlatan Ak, “Okullarımız çok, fakat fizikî açıdan yeterli olmayan birçok okulumuz var. Oyun sahası, derslik ve iç donanım eksiklikleri var. Devletimiz bu konuda ciddi destekler veriyor. Biz de belediye olarak, eğitime her türlü desteği vereceğiz.” şeklinde konuştu.
Keçiören’de bir üniversite bulunmamasının büyük talihsizlik olduğunu vurgulayan Mustafa Ak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Benim hedefim, Keçiören’de mutlaka bir üniversite kampüsü açılmasıdır. Bunun için her türlü çabayı göstereceğim. Ankara’daki 10 üniversitede 200 bin öğrenci ders görüyor. Öğrencilerin büyük bölümü Keçiören’de yaşıyor. Açacağımız üniversite yerleşkesi, öğrencilerimizin dışarıya taşınmasını azaltacak.
Üniversite yerleşkelerinin altyapısı modern ve çağdaş olacak. Bir anlamda Eğitim sanayisini oluşturacağız Keçiören’de. Bunun için Bağlum’da yerimiz var. Orası bizim eğitim merkezimiz olacak.
Eğitimde okul aile birliklerine büyük görevler düşüyor. Çocukları sadece öğretmene emanet etmek yetmez. Öğretmenlerimizle el ele vermemiz gerekiyor. Kamu kuruluşları ve sokağın da buna destek olması gerekiyor. Belediye başkanı olduğum zaman, okul aile birlikleriyle eğitim konusunda her zaman iş birliği yapmaya söz veriyorum.”

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.