1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. 174. YILINIZ KUTLU OLSUN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

174. YILINIZ KUTLU OLSUN

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan önceki yıllara dayalı bir maziye sahip Türkiye Cumhuriyeti Devletinin göz bebeği polis teşkilatımız 174. Yıl dönümünüz kutlu olsun. 174 yıldır kendini yenileyen bilgi ve becerisinin sayesinde başarıdan başarıya koşan yeri geldikçe terörle, yeri geldikçe asayişle, yeri geldikçe trafikle ve daha önemlisi zamanımızın terörden de tehlikeli uyuşturucu çeteleriyle savaşıp milletimizin bilhassa gençlerimizi zehirleyenlerle uğraşmada ki başarısı kelimelerle tarif edilemez. Milletimizin huzurunu kaçıran bilhassa doğu ve Güneydoğu Anadolu’muzda faaliyet gösteren kendilerini Kürt diye tarif eden Kürt halkımızla alakası olmayan ermeni dönmeleri terörle uğraşan Türk silahlı kuvvetlerimizin en büyük yardımcısı emniyet teşkilatımızın sevimli evlatları polislerimiz sizlerle bu millet yani bağrından çıktığınız bu millet iftihar etmektedir. Sizlere güvenip gece yatağında rahat uyumakta gündüz işinde huzur içinde çalışmaktadır.

Emniyet teşkilatımızın ilimizdeki birimleri başta sayın 1. sınıf il emniyet müdürümüz olmak üzere teşkilatın bütün elamanlarında görevlerinde başarılar diliyor ilimizin bütün halkı ana, baba, öğretmenler ve öğrenciler olarak atacağınız her adımda izlerin başarılı olabilmeniz için yardımcınız oluyoruz. Bundan sonra ki günlerimiz de de daima yanınızdayız. Çünkü sizler biz analar, babalar, öğretmenler ve çocuklarımız için her türlü fedakârlığı yapıyorsunuz. Bizlerin görevi sizlere moral vermek işinizi yapmanızı kolaylaştırmaktır.

Bu günlerimizde 15 Temmuz’unda etkisiyle işleriniz daha da zorlaştı.  Fakat bu zorluğu da fedakârca çalışarak gidermeye çalışıyorsunuz. 15 Temmuz denen hain teşebbüsten sonra yapılan hukuki soruşturmalar sonucunda teşkilattan 33 bin polis, rütbeli ve rütbesiz ihraç edilmişti. Bu kadar büyük bir temizlikten sonra da kalan vatansever emniyet teşkilatı sayesinde işler aksamadan devam ettirilmiştir. Sayın müdürüm bu arada, gençliğimizin ele alınıp bataklıktan kurtarılmasında verdiğiniz önem de milletimizin geleceği bakımından çok önemlidir, taktire şayandır. Müdürüm Türkiye genelinde 130 binin üzerinde uyuşturucu operasyonu yapıldı. Bundan binlerce kişi gözaltına alındı, tutuklandı. Bunlardan 50 ton esrar, 20 ton eroin ele geçirildi. 30 milyondan fazla da uyuşturucu hap ele geçirildi. Bu faaliyetlerin içinde Kırıkkale emniyet teşkilatımızda önemli görevler yapmıştır. Bu önemli görevin en önemli halkalarını temsil etmiştir. Sayınız ilimiz ihtiyaçlarına göre az ama teknik donamınız daha iyi her türlü ihtiyacınız karşılanacak durumda. Ama fazlaca çalıştığınız günleriniz oluyordur. Onu da bu milletin sevgisinin karşılığında hoş karşılayın zaten biliyorsunuz yorulduk, uykusuz kaldık gibi bahanelere hiç sığınmadınız. Bundan sonrada sığınmayacağınıza güvenimiz tamdır.

Emniyet teşkilatımızın değerli elemanları sizler bu milletin bağrından çıktınız. Millisiniz artık elinizdeki silahınız milli, mühimmatınız milli bununla iftihar edilmez mi. Allah bileğinize kuvvet versin.

Sayın müdürümüz Mahmut Çorumlu, teşkilatınla ne kadar öğünsen azdır. Teşkilatın seni seviyor sende onları seviyor, onlara güveniyorsun. Sevgi ve güvenin neticesinde başarılar geliyor. Bütün günlerinizin sağlık sıhhat içinde başarılarla dolu geçmesini bütün halkımız adına Allah’tan niyaz eder, her faaliyet ve icraatınızın milletimizin huzuru için gerçekleşmesini diler size ve teşkilatınıza saygılarımızı sunarız.

                                                                                                                                                          İHSAN AKÇA

Bu yazı toplam 563 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.