1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. 11 bakana 11 önerge
11 bakana 11 önerge

11 bakana 11 önerge

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Av. Halil Öztürk, İl Başkanı Erdal Baloğlu ve parti yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-

Öztürk, Kırıkkale’nin sorunlarının yer aldığı, TBMM'de 11 ayrı Bakan'a yazılı olarak cevaplandırılması isteğiyle ayrı ayrı yazılı soru önergesi verdiğini söyledi.

BEKLENEN GELİŞMELER YANSIMADI

MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, İl Başkanı Erdal Baloğlu, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yücel Karabacak ve MHP parti yönetimi Kırıkkale’de bulunan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Derya Alabalık ’ta sabah kahvaltısında buluştu. Kırıkkale genelinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Öztürk, “Kırıkkale her ne kadar Kalkınmada öncelikli tiler arasında yer alsa da, henüz beklenen gelişmeler Kırıkkale ekonomisine, dolayısıyla Kırıkkalelilerin cüzdanlarına yansımamıştır” dedi.

GÖÇ VEREN DEĞİL, GÖÇ ALAN OLMALI

"Kırıkkale milletvekili olarak amacımız ve isteğim Kırıkkale'nin artık göç veren değil, göç alan bir ilimiz olmasıdır. Bu yüzden Kırıkkale'de gerek eski kamu yatırımları, gerekse yeni projelendirilen yatırımları öğrenebilmek adına TBMM'de 11 ayrı Bakanlığa yatırımları hakkında yazılı soru önergesi vermiş bulunmaktayım. Bakanlıklarımızdan gelen cevaplarla, geçmiş dönem yatırım ve istihdam rakamları ile önümüzdeki dönemin fotoğrafı daha net ortaya çıkmış olacaktır. Bu cevaplar da bizlere Kırıkkale için önümüzdeki dönem yapılabileceklere rehber görevi görecektir” dedi.

YATIRIM FİRMALARINA KIRIKKALE’YE DAVET

Savunma sanayiinde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaları Kırıkkale’ye davet eden Öztürk, “ Buradan ülkemizde faaliyet gösteren petrol ürünleri, savunma ile tarım ve hayvancılık firmalarımıza samimi bir davet gönderiyorum. Gelin yeni yatırımlarınızı Kırıkkale'ye gerçekleştin” dedi. İl Başkanı Baloğlu ise; “Bildiğiniz üzere Yerel yönetimler seçimleri 2019 yılı mart ayında süresi içinde yapılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Mahalli idareleri Milli birlik ve bütünlük ilkesinin en önemli uygulayıcısı olarak görmektedir” dedi.

EŞİT DAVRANAN YAKLAŞIM

Baloğlu, “ Milliyetçi Hareket Partisi gelişmişlik düzeyleri sosyal ve kültürel değerleri bakımından aralarında farklılıklar bulunan, yerelin yönetim sorumluluğunu üstlenen mahalli idareleri; akılcı, yenilikçi, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan ve eşit davranan yaklaşımı ile yönetimin bütünlüğü ilkesi içerisinde yönlendirilmesi ve desteklenmesi gereken yapılar olarak görmektedir. Köklü tarihimizin tecrübelerinden istifade ederek, kalkınma ve demokrasi kültürünün geliştirilmesi için mahalli idarelerin ortak ülkü doğrultusunda uyum içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir.”

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

“Bu anlayışla partimiz mahalli idareleri art niyetli güç odaklarının ortaya koyduğu ve koyabileceği bölgesel ve küresel projelerin izleyicisi ve uygulayıcısı olmaktan çıkartmayı, milli politikaların birlik, beraberlik ve uzlaşı kültürü ile uygulanmasının önemli vasıtaları haline getirmeyi hedeflemektedir. Dolayısıyla MHP Mahalli idareleri en ücra köşedeki vatandaş ile iletişim halinde olan vatandaş memnuniyetini ve hayat kalitesinin yükseltilmesini ülkü edinen hizmet kurumları olarak nitelendirmektedir” dedi.

Haber-Foto: Burak Can

 

 

 

Bu haber toplam 1363 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.